Anathema - A Fine Day to Exit (Album, 2001): oprawa graficzna przedniej okładki
Judgement [1999]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
A Natural Disaster [2003]
AlbumStudyjny9 października 2001
  • - Chapel Studios (South Thoresby, Lincolnshire, Wielka Brytania)
  • - The Windings (Wrexham, Wielka Brytania)
  • - Crash Studios
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

A Fine Day to Exit jest szóstym albumem brytyjskiej grupy rockowej Anathema. Został wydany 9 października 2001 roku za pośrednictwem Music for Nations.

Jest to jedyna okazja, przy której album Anathemy przypisuje się Johnowi Douglasowi jako autorowi około połowy utworów. Napisał "Pressure", "Looking Outside Inside", "Panic" (współtworzony z Danielem Cavanagh), utwór tytułowy i ukryty utwór akustyczny na końcu "Temporary Peace", zatytułowany "In The Dog's House". Jest to ostatni album z basistą Dave'em Pybusem, a pierwszy z klawiszowcem Lesem Smithem.

A Fine Day to Exit to bujny i wysoce melodyjny wysiłek, który ma niewiele wspólnego z ich wczesnymi wydawnictwami. Podczas gdy stara Anathema był zespołem underground metalowym, ta płyta nie ma nic wspólnego z metalem - nawet ci, którzy mają bardzo szeroką definicję terminu heavy metal, zgodzą się, że nie ma szans, aby A Fine Day to Exit opisać jako album metalowy. Anathema rozwinęła się w nastrojowy, alternatywny strój rockowy, którego wpływy sięgają od Radiohead, poprzez Pink Floyd, Beatlesów, aż po różnych rockowców gotyckich. To, czy ta zmiana jest dobra, zależy od naszego punktu widzenia. Typowi metalowcy, którzy chcą usłyszeć tylko zorientowaną na metal Anathemę, bez wątpienia będą mieli pretensje do faktu, że utwory takie jak "Underworld" i "Looking Outside Inside" nie mają tym gatunkiem nic wspólnego. Ale ci, którzy mają otwarty umysł i szanują prawo Anathemy do ewolucji, przekonają się, że ten album ma wiele do zaoferowania. Jedyną rzeczą, która nie zmieniła się w Anathemie, jest ich pragnienie dostarczenia mrocznych, ponurych tekstów. Pomimo, że zespół rozwinął się muzycznie, nie stracili oni fascynacji mroczną stroną.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Anathema - A Fine Day to Exit2001
CD, Wielka Brytania
Music For Nations
CDMFN260
Anathema - A Fine Day To Exit2001
Kaseta, Polska
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Metal Mind Records
MASS 0872