Apoptygma Berzerk - Welcome to Earth (Album, 2000): oprawa graficzna przedniej okładki
7 [1996]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Harmonizer [2002]
AlbumStudyjny31 stycznia 2000
  • - House Of APB
  • - X-Ray Studios
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 45.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Welcome to Earth to trzeci studyjny album norweskiego futurepopowego zespołu Apoptygma Berzerk. Został wydany 11 stycznia 2000 roku nakładem wytwórni Tatra Records oraz 22 lutego przez Metropolis Records. Krytyk Rick Anderson w swojej recenzji na AllMusic ocenił płytę na cztery gwiazdki w pięciogwiazdkowej skali, doceniając na albumie "zwycięskie połączenie industrialnych faktur i rytmów z podgatunku techno, znanych jako Electronic Body Music".

Tematem przewodnim albumu jest temat przybyszów z kosmosu kontaktujących się z ziemią i udających się w dalszą podróż. Same piosenki zawierają próbki relacji z obserwacji obcych i wzorów kręgów zbożowych, które są wyraźnie widoczne na okładce i w notatkach. Od tego czasu na koncertach na żywo zawsze pojawia się kilka utworów z tego albumu, szczególnie singiel "Kathy's Song", który stał się jednym z największych przebojów zespołu. Utwór tez został zremiksowany przez artystów o wysokiej renomie, takich jak VNV Nation i Ferry Corsten.

Pod względem stylistycznym, płyta spotkała się z krytyką w momencie wydania albumu, gdyż zawierała elementy trance'owej muzyki wokalnej w utworach takich jak "Eclipse" i "Kathy's Song", a ogólnie rzecz biorąc, album był nastawiony na bycie albumem bardziej popowym. Są też pewne hołdy dla domowego komputera Commodore 64, ukryte w utworze "64k", który opiera się w dużej mierze na samplu commodorowej wersji utworu "Axel F" Chrisa Hülsbecka, a utwór "Untitled 4" jest w zasadzie tylko chiptunem Commodore 64. Warto również wspomnieć, że od czasu wydania Welcome To Earth, lider zespołu Stephan Groth nosi na lewym ramieniu tatuaż ze wzorem odciśniętego koła zbożowego, pozostawionego przez statek obcych.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Apoptygma Berzerk - Welcome to Earth2000
CD, Norwegia
  1 za 45.00 zł  Kup teraz
Tatra
TATCD047
Apoptygma Berzerk - Welcome to Earth2007
CD, Edycja limitowana, Reedycja, Remastering, Rosja
Soyuz Music
2006Rec 007