Bloodhound Gang - One Fierce Beer Coaster (Album, 1996): oprawa graficzna przedniej okładki
Use Your Fingers [1995]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Hooray For Boobies [1999]
AlbumStudyjny3 grudnia 1996
  • od marca do czerwca 1996 roku
  • - Dome Sound
  • - Ultra Psyche, Intg
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 12.00 zł

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

One Fierce Beer Coaster to drugi studyjny album amerykańskiego zespołu Bloodhound Gang, wydany 3 grudnia 1996 roku. Wyprodukowany przez Jimmy'ego Popa, był to pierwszy album zespołu wydany przez Geffen Records i pierwszy, na którym pojawił się Michael "Spanky G" Guthier na perkusji, "Evil" Jared Hasselhoff na gitarze basowej i DJ Q-Ball na gramofonach. Styl muzyczny One Fierce Beer Coaster jest osadzony w alternatywnym gatunku rocka, z charakterystycznymi rap metalowymi riffami gitarowymi i mnóstwem tekstów z toaletowym humorem.

Kiedy Geffen Records ponownie wydawało album One Fierce Beer Coaster zespołu Bloodhound Gang, wytwórnia odmówiła umieszczenia utworu "Yellow Fever" z powodu jego rasistowskiej treści lirycznej.

Utwór został usunięty z tego wydania z albumu oraz nie pojawił się również na kolejnych wznowieniach, nawet winylowych od innych wytwórni.

One Fierce Beer Coaster został początkowo wydany przez niezależną wytwórnię Republic Records, a następnie ponownie wydany przez Geffen Records ze względu na undergroundową popularność. Album otrzymał mieszane i umiarkowanie przychylne recenzje. Trzy single zostały wydane z albumu, w tym "Fire Water Burn", "I Wish I Was Queer So I Could Get Chicks" i "Why's Everybody Always Pickin' On Me?" Pierwszy singiel, "Fire Water Burn", był nowoczesnym hitem rockowym, notowanym na siedmiu różnych międzynarodowych listach przebojów.

18 stycznia 1997 roku, One Fierce Beer Coaster zadebiutował na Billboardzie 200 na miejscu 132. W ciągu następnych kilku tygodni pozycja ta spadła o 57 oczek niżej, a w niecałe 2 miesiące później płyta wypadła całkowicie z listy przebojów. Później ponownie pojawiła się pod numerem 170. Album spędził łącznie 26 tygodni na liście przebojów. W dniu 16 października 1998 roku album otrzymał certyfikat złota przyznany przez Recording Industry Association of America (RIAA).

Album został trzy razy wydany na winylu. Pierwsze winylowe wydawnictwo ukazało się w wytwórni Republic Records i zawierało "Yellow Fever" oraz ukryty utwór. W 2013 roku album został wznowiony nakładem Music On Vinyl i nie zawierał ani "Yellow Fever", ani ukrytego utworu. Drugie wznowienie ukazało się 23 września 2016 roku poprzez MVD Audio, wykorzystując tę samą listę utworów, co w przypadku MOV.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Bloodhound Gang - One Fierce Beer Coaster1999
CD, Germany & Switzerland
  1 za 12.00 zł  Kup teraz
Geffen Records
GEFD 25124

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikatRok przyznania
  Stany Zjednoczone500,000  Złota płyta październik 1998