Boston - Third Stage (Album, 1986): oprawa graficzna przedniej okładki
Don't Look Back [1978]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Walk On [1994]
AlbumStudyjny20 października 1986
  • - Blue Jay Studios (Carlisle, Stany Zjednoczone)
  • - Tom Scholz Hideaway Studio
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Third Stage to trzeci studyjny album amerykańskiego hard rockowego zespołu Boston, wydany 23 września 1986 roku przez MCA Records. Został on nagrany w studiu Toma Scholza Hideaway Studio przez długi, napięty sześcioletni okres "między powodziami a awariami zasilania". Scholz i Brad Delp, wokalista grupy, byli jedynymi osobami, które pozostały w grupie z jej oryginalnego składu. Jeśli chodzi o teksty, płyta odwołuje się do motywów starzenia się i pracy na różnych "etapach" w swoim życiu. Główny singiel "Amanda", pierwszy utwór albumu, stał się hitem numer jeden i jest jednym z najbardziej znanych utworów grupy. Sam album został ostatecznie certyfikowany przez RIAA jako czterokrotnie platynowa płyta.

Po zaledwie trzech tygodniach na liście przebojów, Third Stage znalazł się na pierwszym miejscu na Billboardzie 200, gdzie pozostał przez cztery tygodnie. Był to pierwszy album w formacie CD, który otrzymał certyfikat złota (500.000 egzemplarzy) od RIAA. Został również certyfikowany jako złoto w formacie LP, co sprawia, że jest to pierwszy album certyfikowany w obu tych formatach.

Album jest pierwszą płytą Boston zawierającą elektroniczne sample perkusyjne, pierwszą zawierającą utwory nie napisane ani przez Scholza, ani Brada Delpa, pierwszą płytą Boston bez oryginalnych członków Barry'ego Goudreau, Siba Hashiana i Frana Sheehana (choć Hashian i Sheehan zostali uwzględnieni we wczesnych sesjach nagraniowych, a Sheehan otrzymał wyróżnienie). Perkusista Jim Masdea gra na perkusji w większości utworów. Płyta ta była również pierwszym nagraniem zespołu, które wykorzystywało wymyślony przez Scholza procesor gitarowy Rockman. Na płycie nie wykorzystano żadnych dźwięków orkiestrowych ani syntezatorów. Krytycy zauważyli, że album ma znacznie ciemniejszy, bardziej ponury ton niż poprzednie dzieło grupy.

Zobacz również

Boston - Boston
Boston
Album, 1976
Boston - Walk On
Walk On
Album, 1994
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Boston - Amanda
Amanda
Singiel, 1986
  1 za 19.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Boston - Third Stage1986
Winyl, LP, Gatefold, Europa
MCA Records
254 331-1
Boston - Third Stage
CD, Reedycja, Wielka Brytania i Europa
MCA Records
MCD 06017, DMCG 6017, 816 017-2

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikatRok przyznania
  Kanada80,000  3 x Platynowa płyta grudzień 1986
  Stany Zjednoczone1,000,000  4 x Platynowa płyta luty 1987