Breakfast Club - Breakfast Club (Album, 1987): oprawa graficzna przedniej okładki
AlbumStudyjny1987
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 39.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Breakfast Club to jedyny album wydany przez amerykańską grupę muzyczną Breakfast Club, który ukazał się w 1987 roku nakładem wytwórni MCA Records. Nagrania zostały zrealizowane w ośmiu różnych studiach nagraniowych zlokalizowanych w Nowym Jorku, Hollywood oraz Los Angeles i przez pięciu różnych inżynierów dźwięku.

Album zawiera utwory napisane i skomponowane przez Dana Gilroya i Stephena Braya, z wyjątkiem covera "Expressway to Your Heart" zespołu Soul Survivors z 1967 roku). Zarówno Bray jak i Gary Burke (basista) byli wcześniej kolegami Madonny w grupie Emmy and the Emmys, a sama Madonna grała na perkusji w Breakfast Club na początku lat 80. Pięć utworów z albumu ukazało się jako single na przestrzeni lat 1984 - 1988. Grupa została nominowana w kategorii Najlepszy Nowy Artysta na Grammy Awards w 1988 roku.

Album Breakfast Club zawiera bardzo ciekawy singiel "Right on Track", jedyny przebój zespołu w Top 10. Kolejnym hitem jest "Never Be the Same" oraz równie dobry, latynoski "Rico Mambo", ale pozostała część albumu to całkowicie jednorazowa kolekcja lekkiego popu. Jednolite aranżacje sprawiają, że większość utworów na albumie nie pozostaje na dłużej w pamięci.

Sukces grupy Breakfast Club był krótkotrwały, a zespół nigdy nie wydał drugiej płyty, chociaż album podobno został nagrany (być może kiedyś się ukaże [jeśli istnieje], zwłaszcza w obecnym okresie odrodzenia popularności muzyki z lat 80.). Perkusista Stephen Bray kontynuował natomiast współpracę ze swoją byłą koleżanką z zespołu Madonną, współtworząc i produkując wiele z jej największych przebojów, w tym "Into the Groove", "Express Yourself" i "Keep It Together".

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Breakfast Club - Breakfast Club1987
CD, Europa
MCA Records
254 387-2, DMLF 3368, MCAD5821
Breakfast Club - Breakfast Club1987
Winyl, LP, Stany Zjednoczone
  1 za 39.00 zł  Kup teraz
MCA Records
MCA-5821