Bros - The Time (Album, 1989): oprawa graficzna przedniej okładki
Push [1988]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Changing Faces [1991]
AlbumStudyjny16 października 1989
Posiadamy w sprzedaży   2  egzemplarze  tej płyty w cenie od 12.00 zł do 15.00 zł

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

The Time to drugi album brytyjskiej grupy popowej Bros i kontynuacja ich debiutanckiego Push. Został wydany 16 października 1989 roku i był ich pierwszym albumem jako duet bliźniaków Matta i Luke'a Gossa, po odejściu basisty Craiga Logana na początku roku. Był to również pierwszy album, na którym Matt i Luke pojawili się jako współtwórcy, wraz z Nickym Grahamem. Cztery single zostały wydane z albumu: "Too Much", "Chocolate Box", "Madly in Love" i "Sister". Utwór "Sister" został napisany o siostrze przyrodniej Matta i Like'a, Carolyn, która zginęła w zderzeniu z pijanym kierowcą w Londynie w 1988 roku.

Mike Soutar ze Smash Hits rozpoznał talent duetu i stwierdził, że ich gra stała się bardziej udana i że ich brzmienie jest "bardziej dojrzałe" w porównaniu z debiutanckim albumem Push. Cztery otwierające album kawałki nazwał "obiecującymi", ale potem stwierdził: "Jednak tam, gdzie zwracają uwagę na poważne problemy "społeczne", a mianowicie narkotyki w "Streetwise" i rasizm w "Black & White", całkowicie wówczas tracą wiarygodność. Dobre intencje, jakkolwiek by nie były, nie wystarczą, zwłaszcza, że żaden z tych tematów nie jest szczególnie nowy w muzyce pop, a Bros nie mają nic świeżego do powiedzenia na ich temat... I to jest duży problem Bros: około połowa utworów na tym albumie to tylko rozpoczęte pomysły, które nigdy tak naprawdę nie zostały prawidłowo ukończone".

William Ruhlmann z AllMusic zauważył, że Bros zbliżał się ku końcowi swojej popularności i że ich muzyka nie przyjęła się zbyt dobrze za Atlantykiem, mówiąc: "Jak w przypadku większości nastoletnich twórców, nie chodziło tu o muzykę; wszystkie te utwory są solidnie wyprodukowane, błyszczące utwory taneczne, w których najmniej zauważalnym aspektem są entuzjastyczne, ale cienkie wokale Matta Mossa. Punktem wyjścia był wizerunek, a bez wielkiego nacisku promocyjnego, wizerunek ten nigdy nie stał się widoczny dla Amerykanów, podczas gdy w Anglii był on dobry tylko dla życia tej płyty, kończąc dwa lata sławy Bros".

Album zajął czwarte miejsce na brytyjskiej liście UK Albums Chart i uzyskał certyfikat złotej płyty w Wielkiej Brytanii. Podobno sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy na całym świecie, ale dane te nie są potwierdzone oficjalnymi certyfikatami.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Bros - The Time1989
CD, Stany Zjednoczone
Epic
EK 45390
Bros - The Time1989
Winyl, LP, Europa
  1 za 15.00 zł  Kup teraz
CBS
CBS 465918 1
Bros - The Time1989
CD, Europa
  1 za 12.00 zł  Kup teraz
CBS
465918 2

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Wielka Brytania100,000  Złota płyta
Podsumowanie regionów
Cały świat3,000,000 ^
^ Liczba sprzedanych egzemplarzy niepotwierdzona oficjalnymi danymi sprzedaży