Bucks Fizz - Writing On The Wall (Album, 1986): oprawa graficzna przedniej okładki
I Hear Talk [1984]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią w dyskografii artysty
AlbumStudyjny24 listopada 1986
  • od 1984 do 1986 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Writing on the Wall jest piątym i ostatnim studyjnym albumem brytyjskiej grupy pop Bucks Fizz. Został wydany 24 listopada 1986 roku i zawierał singiel w Top 10 "New Beginning (Mamba Seyra)". Był to ich pierwszy i jedyny album, na którym pojawił się wtedy nowy członek Shelley Preston i ich jedyny album wydany przez Polydor Records. Mimo że album początkowo nie odniósł sukcesu na listach przebojów, został ponownie wydany dwukrotnie - po raz pierwszy w 2004 roku i ponownie w 2012 roku, za każdym razem z różnymi listami utworów. Do dziś jest to ostatni album studyjny grupy.

Writing on the Wall było znaczącą płytą w katalogu Bucks Fizz z wielu powodów. Oprócz tego, że był to ich ostatni album studyjny, był to jedyny album, na którym pojawił się nowo zrekrutowany członek Shelley Preston, który rok wcześniej zastąpił Jaya Astona. Był to również ich pierwszy album w innej wytwórni płytowej - Polydor - po zakończeniu pięcioletniego kontraktu z RCA. Mimo to album zawierał trzy z dziesięciu utworów z czasów RCA. Były to dwa pierwsze single, "You and Your Heart so Blue" i "Magical", wraz z remiksem "I Hear Talk", który znalazł się na ich albumie z 1984 roku o tej samej nazwie, ale znalazł się tutaj, ponieważ od tego czasu stał się wielkim hitem w klubach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Najważniejszym punktem podbijającym sprzedaż albumu był hit z pierwszej dziesiątki list przebojów, utwór "New Beginning (Mamba Seyra)", wydany w maju 1986 roku. Piosenka stała się ich pierwszym wielkim przebojem od dłuższego czasu i spotkała się z największym uznaniem krytyków. Grupa zdecydowała się wydać wersję coverową jako kontynuację tego sukcesu - przeróbkę "Love the One You're With" Stephena Stillsa. Piosenka utknęła jednak poza Top 40, a następny singiel "Keep Each Other Warm" również nie sprzedawał się dobrze.

Album, wydany w listopadzie 1986 roku, nie był jednak w stanie powtórzyć sukcesu singla "New Beginning" i pomimo pozytywnych recenzji nie zrobił wielkiego wrażenia na listach przebojów. W związku z tym, planowane na początek 1987 roku wydanie singla "Love in a World Gone Mad" zostało odłożone na półkę.

Oryginalne wydanie albumu ukazało się na winylu, kasecie i CD, wszystkie z nieco zróżnicowaną listą utworów. Wersja kasetowa mogła poszczycić się całą stroną rozbudowanych remiksów (mieszcząc dziewięć z dziesięciu utworów winylu na jednej stronie), podczas gdy wersja na kompakcie zawierała nowy utwór, "Give a Little Love", na rzecz rozszerzonego mixu "I Hear Talk".

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
4:05
3:59
4:05
4:06
5:43
3:25
3:55
4:15
4:08
7:07

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Bucks Fizz - Writing On The Wall1986
CD, Niemcy
Polydor
831 424-2
Bucks Fizz - Writing On The Wall1986
Winyl, LP, Wielka Brytania
Polydor
POLH 30, 831 173-1