Budgie - Deliver Us from Evil (Album, 1982): oprawa graficzna przedniej okładki
Nightflight [1981]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
You're All Living In Cuckooland [2006]
AlbumStudyjny23 października 1982
  • w 1982 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Deliver Us from Evil to dziesiąty studyjny album brytyjskiej hard rockowej formacji Budgie, wydany w październiku 1982 roku przez wytwórnię RCA Records. Większość nagrań została zrealizowana w studiu Ridge Farm Studios we wsi Capel, niedaleko Surrey oraz Horsham (Zachodnie Sussex). Dodatkowe sesje odbyły się natomiast w Londynie, w Eden Studios a końcowe miksowanie w Sarm West Studios. Produkcji materiału po raz drugi i ostatni podjął się Don Smith. Autorami wszystkich kompozycji są Burke Shelley i John Thomas, poza "Bored with Russia", który napisał Bo Hill, oraz "Young Girl" autorstwa Grahama Arnolda Masona i Caroline Ann Grieve.

Według Burke'a Shelleya album swoim tematem atakuje struktury władzy Wschodu i Zachodu oraz balansowanie na granicy terroru[1], odnosi się również do wszystkich rodzajów zła, nie tylko do Bomby i wojny, ale główny temat wzywa do pokoju na świecie[1]. Jeden z recenzentów sugerował, że na teksty albumu wpłynął fakt, że Shelley stał się odrodzonym chrześcijaninem[2].

Według Steve'a Williamsa, koncepcja albumu powstała na drodze przypadku. Nie napisaliśmy "Bored With Russia". Don (Smith) przywiózł to z Ameryki i od tego się zaczęło. Zagraliśmy ją kilka razy i to zapoczątkowało cały koncept[1]. Piosenkę napisał producent Beau Hill, błędnie uznany za Bo Hilla, a następnie powstało demo nagrane z jego formacją Airborne z końca lat 70. Ukazała się ona ostatecznie na ich archiwalnym wydawnictwie z 2003 roku The Dig.

Odbiór albumu był mieszany, ze względu na bardziej komercyjnie zorientowane brzmienie niż poprzedni materiał. Został on opisany jako kompletny muzyczny wrak[2] lub jako kolekcja, która nie tylko brzmi fantastycznie, ale jest pełna wspaniałych piosenek i wykwintnych, często podobnych do The Who aranżacji[3]. Ich bardziej komercyjny wizerunek został uzasadniony jako świadoma próba poszerzenia swoich horyzontów[3], aby uczestniczyć w rynku bardziej dostosowanym do melodii niż tylko do mięśni[3]. Po wydaniu albumu odbyła się trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii od końca października do grudnia 1982 roku[4].

Adnotacje

  1.   123Welch, Chris (26 Sierpień – 8 Wrzesień 1982): "Eggcited! You bet were are says Budgie's Burke Shelley". Kerrang!. s. 18.
  2.   12Rivadavia, Eduardo: "Deliver Us from Evil - Budgie | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.
  3.   123De Whalley, Chas (7–20 Październik 1982): "BUDGIE 'Deliver Us From Evil' (RCA LP6054)". Kerrang!. s. 15.
  4. "Tour Dates". Kerrang!. s. 11

Zobacz również

Budgie - In for the Kill
In for the Kill
Album, 1974
  1 za 59.00 zł  Kup teraz
Budgie - Power Supply
Power Supply
Album, 1980
  1 za 65.00 zł  Kup teraz
Budgie - Squawk
Squawk
Album, 1972
  1 za 39.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Budgie - Deliver Us from Evil1993
CD, Niemcy
Repertoire Records
REP 4335-WZ