Camouflage - Bodega Bohemia (Album, 1993): oprawa graficzna przedniej okładki
Meanwhile [1991]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Spice Crackers [1995]
AlbumStudyjny26 kwietnia 1993
  • od 1992 do 1993 roku
  • - Synsound Studios (Brussels, Belgia)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Bodega Bohemia to czwarty studyjny album niemieckiej synth-popowej grupy Camouflage, wydany 26 kwietnia 1993 roku przez wytwórnię Metronome Musik. Materiał powstawał w latach 1992-93 i został zarejestrowany w belgijskim studiu SynSound Recording Studios. Produkcją płyty zajął się Dan Lacksman, najbardziej znany jako inżynier dźwięku pionierów elektropopu, formacji Telex. Wydawnictwo okazało się jednak komercyjnym rozczarowaniem, notując obecność na liście przebojów jedynie w Niemczech, gdzie zdołało wspiąć się tylko do #90 pozycji i w sumie przebywało na niej przez 3 tygodnie.

Zespół przeprowadził się do Hamburga i rozpoczął pracę nad albumem w połowie 1992 roku po wydaniu EPki Areu Areu, z pobocznego projektu muzyków - Areu Areu. Celem albumu był powrót do elektronicznej formy z jak największym wpływem elektroniki. Powstałe wydawnictwo nie zostało jednak odpowiednio wypromowane przez ich wytwórnię, która nie zdecydowała się wydać płyty i trzech singli z niej pochodzących, na większej ilości terytoriów poza Niemcami. Jak się później okazało, Bodega Bohemia był ostatnim albumem zespołu dla Metronome.

Z Albumu wydane zostały trzy single. Pierwszy, "Suspicious Love", ukazał się w marcu 1993 roku, a następnie drugi, "Close (We Stroke the Flames)", w czerwcu. Oba single zostały zremiksowane na potrzeby wydania albumu. Trzeci singiel, "Jealousy", ukazał się w sierpniu. Te wszystkie trzy wydawnictwa, podobnie jak sam album, nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem odbiorców.

Zobacz również

Camouflage - This Day
This Day
Singiel, 1991
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Camouflage - Love Is A Shield
Love Is A Shield
Singiel, 1989
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Camouflage - Strangers Thoughts
Strangers Thoughts
Singiel, 1988
  1 za 19.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Camouflage - Bodega Bohemia1993
CD, Niemcy
Metronome
517 703-2

Opinie

Kolejny ciekawy album, naśladującej brzmienie Depeche Mode, niemieckiej formacji Camouflage. Gdy w 1993 roku, DM zaczął już obierać kierunek bardziej w stronę rocka alternatywnego, Niemcy nadal kontynuowali ich styl, miejscami podobny do tego z Black Celebration i Music for the Masses. Dwa najciekawsze nagrania i moje ulubione z tego albumu, to "Suspicious Love" oraz "Falling". Myślę, że ta płyta powinna spodobać się entuzjastom synth-popowego grania.