Camouflage - Meanwhile (Album, 1991): oprawa graficzna przedniej okładki
Methods of Silence [1989]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Bodega Bohemia [1993]
AlbumStudyjny26 marca 1991
  • od października 1990 do 1991 roku
  • - Black Barn Studios (Woking, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Meanwhile to trzeci studyjny album niemieckiej synth-popowej grupy Camouflage, wydany w 1991 roku przez wytwórnię Metronome w Europie i Atlantic Records w Ameryce Północnej. Materiał powstawał od kwietnia do grudnia 1990 roku i został zarejestrowany w angielskim studiu nagraniowym Black Barn Studio oraz niemieckim Riedt Studio w Berlinie. Był to pierwszy i jedyny album zespołu wyprodukowany przez Colina Thurstona, który w latach osiemdziesiątych współpracował z formacją Duran Duran. Za dwa lata wyprodukuje ich dwa nagrania, dzięki którym powrócą na szczyty list przebojów: "Ordinary World" oraz "Come Undone".

W przeciwieństwie do wcześniejszych albumów Camouflage i większości ich późniejszych wydawnictw, Meanwhile oferuje więcej "organicznych" instrumentów, takich jak prawdziwa perkusja oraz gości muzyków grających na konwencjonalnych instrumentach. Jednak ta zmiana przyniosła ze sobą kontrowersje, a Marcus Meyn powiedział później, że gdyby udzielono im rady przeciwko tak radykalnej modyfikacji stylu, sprawy mogłyby potoczyć się inaczej.

Meanwhile okazał się komercyjną porażką notując jedynie obecność na niemieckiej liście przebojów na pozycji #61. Z albumu ukazały się również dwa single: "Heaven (I Want You)" (#57 miejsce w Niemczech) oraz podwójny a-side "This Day" i "Handsome". Na swoim kolejnym albumie Bodega Bohemia, który ukaże się za dwa lata, będą próbować powrócić do sprawdzonego już stylu, lecz zanik zainteresowania w latach 90-tych czystym synth-popem spowoduje, że będzie to jeszcze większe komercyjne rozczarowanie.

Również odbiór krytyczny nie był zbyt pozytywny. Recenzent Michael Sutton z serwisu AllMusic ocenił Meanwhile jedynie na 1.5 z 5 gwiazdek i opisał produkcję słowami:

Po tym jak Camouflage w końcu odkrył swój własny głos na Methods of Silence z 1989 roku, na Meanwhile zrobili sobie drzemkę. Myląc wolniejsze tempa z introspekcją, Camouflage porzuca porywający syntezatorowy pop "The Great Commandment" na rzecz powolnych, bezcelowych utworów. Choć próby zespołu, by pozbyć się porównań z Depeche Mode są godne pochwały, nie brzmią jednak na zbyt podekscytowanych w swoich działaniach.[1]
Adnotacje

  1. Sutton, Michael: "Meanwhile - Camouflage | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Zobacz również

Camouflage - Sensor
Sensor
Album, 2003
  1 za 39.00 zł  Kup teraz
Camouflage - This Day
This Day
Singiel, 1991
  1 za 29.00 zł  Kup teraz

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
4:39
5:18
3:43
4:35
5:20
4:04
3:44
3:15
4:54
5:03
3:56
4:03
4:18
4:46
4:12

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Camouflage - Meanwhile1993
CD, Repress, Niemcy
Metronome
849 140-2

Opinie

Mówią, że z tym albumem za bardzo chcieli się zmienić. Chcieli wyjść poza granice synth-popu i mieć bardziej realne brzmienie, ale przez to nasycili płytę piosenkami, które nie miały już z tym stylem nic wspólnego i którym brakowało elementów, na które liczyli fani. Słuchając tego albumu, słychać, że chcieli się rozwijać, choć efekt okazał się mało udany.