Camouflage - Methods of Silence (Album, 1989): oprawa graficzna przedniej okładki
Voices & Images [1988]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Meanwhile [1991]
AlbumStudyjny5 czerwca 1989
  • - Synsound Studios (Brussels, Belgia)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Methods of Silence to drugi studyjny album niemieckiego zespołu synth-popowego Camouflage, wydany w czerwcu 1989 roku przez wytwórnię Metronome w Europie oraz Atlantic Records w Stanach Zjednoczonych. Sesje nagraniowe materiału odbywały się od 19 listopada 1988 do początku 1989 roku w belgijskim studiu Synsound Studios w Brukseli, a jego produkcji podjął się Dan Lacksman w niemieckim Dynaton Studio w Darmstadt. Album zanotował #13 lokatę na niemieckiej liście przebojów, a pochodzący z płyty singiel "Love Is a Shield" znalazł się w tym kraju na #9 miejscu, co czyni go najbardziej udanym nagraniem Camouflage. Utwór ten uplasował się również na #20 pozycji amerykańskiego zestawienia Billboardu, liście Modern Rock Tracks.

Camouflage założył swoje nowe studio, "Boys Factory 2", w pobliżu rodzinnego miasta, zanim udał się do Synsound Studio w Brukseli na początku 1989 roku. Producent, Dan Lacksman (znany z pracy w projekcie Telex oraz inżynierii albumów formacji Sparks na początku lat 80-tych), użył zarówno nowoczesnej jak i starej technologii do stworzenia nowego materiału. Dzięki sukcesowi poprzedniego wydawnictwa Voices & Images zespół otrzymał od wytwórni większą swobodę twórczą[1]. Zaczął poszukiwać własnego, nowego kierunku dla swych kompozycji, a rezultaty brzmią znacznie bardziej unikatowo.

Recenzent serwisu Allmusic, Dean Carlson napisał, że materiał albumu ostro kontrastował z żywiołowością następnej dekady[2] nawiązując do upadku gatunku synth-pop na początku lat dziewięćdziesiątych. Album odznaczał się jednak precyzją brzmienia i oparciem na popowych strukturach kompozycji, co sprawiło, że zespołowi jeszcze po raz ostatni się upiekło, podobnie jak formacji Depeche Mode i wydanemu rok później albumowi Violator. Jak się okazało, kolejne albumy Camouflage w formule czystego synth-popowego brzmienia, traciły zainteresowanie odbiorców, zaś Depeche Mode ze swoim następnym wydawnictwem Songs of Faith and Devotion, obrał nowy kierunek, łącząc elementy synth-popu z alternatywnym rockiem. Z perspektywy czasu widać, że był to ich przepis na sukces w latach 90.

Adnotacje

  1. "CAMOUFLAGE HISTORY: Part three 1989". camouflage-music.com.
  2. Carlson, Dean: "Methods of Silence - Camouflage | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Zobacz również

Camouflage - Sensor
Sensor
Album, 2003
  1 za 39.00 zł  Kup teraz
Camouflage - Voices & Images
Voices & Images
Album, 1988

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
4:33
4:43
3:46
4:58
4:58
4:11
3:51
3:42
3:31
0:36

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Camouflage - Methods of Silence1989
CD, Niemcy
Metronome
839 613-2
Camouflage - Methods Of Silence1989
Winyl, LP, Gatefold , Europa
Metronome
839 613-1

Opinie