Chris de Burgh - Flying Colours (Album, 1988): oprawa graficzna przedniej okładki
Into The Light [1986]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Power Of Ten [1992]
AlbumStudyjny3 października 1988
  • - Powerplay Studios
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Flying Colours jest dziewiątym studyjnym albumem Chrisa de Burgha, wydanym przez wytwórnię A&M Records na początku października 1988 roku. Artysta napisał cały materiał osobiście i zarejestrował go w studiu Powerplay Studios w Zurychu w Szwajcarii, przy udziale producenta Paula Hardimana, z którym współpracuje od 1986 roku. Płyta osiągnęła status platynowej między innymi w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Album szybko uzyskał miejsce pierwsze na Wyspach już w dniu debiutu 15 października 1988 roku i jest jedynym długogrającym wydawnictwem tego artysty, który znalazł się na tej lokacie na tamtejszej liście przebojów. Singiel "Missing You" pochodzący z albumu osiągnął natomiast miejsce #3 na UK Singles Chart oraz #1 w Irlandii w grudniu 1988 roku.

Wydania

Flying Colours ukazał się oryginalnie na płycie winylowej, kompaktowej oraz kasecie magnetofonowej. Wydania na CD zawierały dodatkowy utwór "The Simple Truth (A Child Is Born)", który był nieobecny na innych formatach. Znajdował się umieszczony dokładnie w połowie płyty, pomiędzy "Suddenly Love" oraz "Missing You". Do dzisiaj album nie doczekał wznowienia ze zremasterowanym dźwiękiem, a także nie było od lat 80-tych nowej edycji na winylu.

Odbiór krytyczny

Mike DeGagne z serwisu AllMusic w swej retrospektywnej recenzji pozytywnie odniósł do tego wydawnictwa, choć zauważył, że tym razem nie znalazła się na nim kompozycja, która lśniłaby jasnym blaskiem na tle innych. Krytyk zauważył: Do albumu Flying Colours z 1988 roku nie dołączono żadnej wspaniałości, ale nie oznacza to, że same utwory nie są pozbawione wartości. Atmosfera albumu łączy w sobie łagodne rockowe melodie z wolniejszymi utworami, które opierają się na ich powabnej atrakcyjności, wspieranej przez konserwatywny styl muzyczny de Burgha. Podobnie jak Into The Light, ale bez masywności "Lady in Red", piosenki wydają się bardziej rozwinięte i dojrzale brzmiące, szczególnie w połączeniu z tempem i tekstem. Pełen przygód "Sailing Away" w połączeniu z porywistym refrenem i niedbałą melodią stanowi największy atut albumu[1].

Adnotacje

  1. DeGagne, Mike: "Flying Colours - Chris de Burgh | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Zobacz również

Chris de Burgh - Man On The Line
Man On The Line
Album, 1984
Chris de Burgh - Far Beyond These Castle Walls
Far Beyond These Castle Walls
Album, 1974
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Chris de Burgh - Eastern Wind
Eastern Wind
Album, 1980
  1 za 29.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Chris de Burgh - Flying Colours1988
CD, Europa
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
A&M Records
395224-2
Chris de Burgh - Flying Colours1988
Winyl, LP, Europa
A&M Records
395224-1
Chris de Burgh - Flying Colours
CD, Niemcy
A&M Records
395224-2

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Kanada100,000  Platynowa płyta
  Niemcy1,000,000  2 x Platynowa płyta
  Wielka Brytania300,000  Platynowa płyta