Christopher Cross - Every Turn of the World (Album, 1985): oprawa graficzna przedniej okładki
Another Page [1983]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Back of My Mind [1988]
AlbumStudyjny12 listopada 1985
  • od kwietnia do sierpnia 1985 roku
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł

Informacje o płycie

 3 minuty czytania

Every Turn of the World to trzeci studyjny album Christophera Crossa, wydany w listopadzie 1985 roku przez wytwórnię Warner Bros. Records. Zarejestrowany został na przestrzeni tego samego roku w dwóch studiach nagraniowych, przede wszystkim jednak w Lion Share Recording Studios w Los Angeles, gdzie został także zmiksowany. Dodatkowe sesje miały natomiast miejsce w Pop 'N' Roll Studios w Santa Monica. Produkcji materiału po raz trzeci podjął się Michael Omartian, współpracujący z artystą od czasu jego debiutu w w 1979 roku. Autorem wszystkich kompozycji jest Cross wraz z producentem, a przy tworzeniu tekstów udział wzięli John Bettis oraz Will Jennings. Na pobocznych wokalach wystąpiło kilku dodatkowych wykonawców, spośród których najpopularniejszym był Richard Marx.

Album wyróżnia się mocniejszym, rockowym brzmieniem i pozbawiony jest ballad popowych, które zdominowały styl poprzednich wydawnictw muzyka[1]. Choć sama płyta nie osiągnęła zbyt dobrych wyników w ojczyźnie artysty, docierając jedynie do miejsca #127 na Billboardzie 200, to nieco lepiej poradziła sobie w Europie, gdzie na trzech rynkach zanotowała obecność w Top 50 list przebojów. Spośród wszystkich singli wydanych z albumu, jedynie "Charm the Snake" znalazł się na jakimkolwiek światowym zestawieniu, a dokładniej na amerykańskim Billboardzie Hot 100, osiągając tam maksymalnie #68 lokatę. Pozostałe dwa single, utwór tytułowy i "Love Is Love (In Any Language)", nie odniosły sukcesu.

Wydania

Album Every Turn of the World ukazał się oryginalnie na winylu, płycie kompaktowej oraz kasecie magnetofonowej. W Argentynie dostępny był natomiast pod przetłumaczonym na hiszpański tytułem Cada Giro Del Mundo. Wydawnictwo pojawiło w 1985 roku na całym świecie w ponad 30 różnych wydaniach. Jednak słaba sprzedaż i nikłe zainteresowanie odbiorców sprawiło, że od tamtej pory płyta ta nie była już wznawiana na czarnym krążku oraz nie doczekała się zremasterowanej edycji na CD.

Oprawa graficzna

Była to pierwsza płyta artysty, która nie wykorzystała na okładce konceptu graficznego z czasów debiutu, czyli różowego flaminga. Zamiast tego pojawiły się zdjęcia wyścigowego bolidu, a za jego kierownicą, w profesjonalnym stroju zasiadł Cross osobiście. Na samej maszynie oraz kasku kierowcy widnieje jego nazwisko. Pomysłodawcami i wykonawcami grafiki byli: Laura LiPuma oraz Jen McManus.

Odbiór krytyczny

W retrospektywnej recenzji serwisu AllMusic album uzyskał tylko dwie gwiazdki z pięciu możliwych, a krytyk William Ruhlmann stwierdził, że próba przejścia na twardsze i bardziej energetyczne brzmienie oraz zatrudnienie sesyjnych muzyków z Los Angeles się nie powiodła, gdyż główni fani [jego] ballad "adult contemporary" opuścili go, a płyta okazała się katastrofą handlową[1]. Dodał także, że płyta mimo wszystko zawierała w sobie charakterystyczne lub ciekawe elementy, ale było tego za mało: Gdyby ktoś próbował przewrócić płytę i [odnaleźć] utwory takie jak hołd The Beach Boys, "Love Found a Home", odkryłby kilka bardziej typowych piosenek Crossa, ale to było za mało, za późno[1].

Adnotacje

  1.   123Ruhlmann, William: "Every Turn of the World - Christopher Cross | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Zobacz również

Christopher Cross - Back Of My Mind
Back Of My Mind
Album, 1988
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Christopher Cross - Another Page
Another Page
Album, 1983
Christopher Cross - Christopher Cross
Christopher Cross
Album, 1979
  3 od 15.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Christopher Cross - Every Turn of the World1985
CD, Wielka Brytania i Europa
Warner Bros. Records
7599-25341-2
Christopher Cross - Every Turn Of The World1985
CD, Niemcy
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Warner Bros. Records
25341-2