Culture Club - Kissing To Be Clever (Album, 1982): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
Colour By Numbers [1983]
AlbumStudyjny4 października 1982
  • w 1982 roku
Obecnie posiadamy w magazynie   1  egzemplarz  tej płyty przygotowawany do sprzedania

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Kissing to Be Clever jest debiutanckim albumem angielskiego zespołu Culture Club, wydanym w dniu 4 października 1982 r. w Zjednoczonym Królestwie. Zawiera on międzynarodowy przełomowy singiel Culture Club, "Do You Really Want to Hurt Me", który zajął pierwsze miejsce w rodzimej Wielkiej Brytanii i w Top 10 list przebojów na całym świecie. Album podobno sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie, w tym w ponad 1 milionie w USA, gdzie został certyfikowany jako Platynowy przez RIAA.

Culture Club stał się pierwszym brytyjskim zespołem od czasów The Beatles, który miał na swoim koncie trzy przeboje w Top 10 na amerykańskiej liście przebojów Billboard, pochodzące z debiutanckiego albumu (Kissing To Be Clever).

Pierwsze dwa single z albumu to "White Boy" (który w ogóle nie zdołał przebić się do listy przebojów w USA i w Wielkiej Brytanii) oraz "I'm Afraid of Me" (który osiągnął miejsce 100 w Wielkiej Brytanii). Ale wraz z wydaniem "Do You Really Want to Hurt Me", zespół zdobył globalny hit w kilkunastu krajach. Album spędził 88 tygodni na listach przebojów US Billboard i osiągnął szczytową pozycję miejscu 14 w marcu 1983 roku. Kolejny singiel, "Time (Clock of the Heart)", stał się przebojem w USA na miejscu #2 i Wielkiej Brytanii na #3. Utwór ten pojawił się na amerykańskim wydaniu albumu, ale początkowo nie w wersji brytyjskiej. Kolejny singiel ukazał się w Ameryce Północnej, "I'll Tumble 4 Ya", który stał się trzecim z kolei singlem Top 10 grupy w USA. To sprawiło, że Culture Club stał się pierwszym brytyjskim zespołem od czasów The Beatles, który miał na swoim koncie trzy przeboje Billboard Top 10 w USA pochodzące z debiutanckiego albumu.

Kissing to Be Clever został zremasterowany i ponownie wydany w 2003 roku na płycie CD. Edycja ta zawiera utwór "Romance Beyond the Alphabet", który jest orkiestrową wersją instrumentalną "Time (Clock of the Heart), zamieszczoną również na Culture Club Collect - 12" Mixes Plus i jego kolejnego wydania Culture Club Remix Collection jako "Time (Clock of the Heart) (Instrumental Mix)".

Zobacz również

Culture Club - Greatest Moments
Greatest Moments
Kompilacja, 1998
  1 za 17.00 zł  Kup teraz
Culture Club - Don't Mind If I Do
Don't Mind If I Do
Album, 1999
  1 za 7.00 zł  Kup teraz
Culture Club - Move Away
Move Away
Singiel, 1986
  1 w magazynie  Zobacz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Culture Club - Kissing To Be Clever1982
Winyl, LP, Francja
  1 w przygotowaniu Zobacz
Virgin
204 958, 204.958
Culture Club - Kissing To Be Clever2008
CD, Reedycja, Remastering, Okładka kartonowa, Japonia
Virgin
VJCP-68869

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Stany Zjednoczone1,000,000  Platynowa płyta