Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 189.00 zł

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

The Girl Who Was ... Death to debiutancki album Devil Doll. Jego oficjalna data wydania to 4 marca 1989 roku, ale w grudniu 1988 roku odbyło się przedpremierowe wydanie na kasecie magnetofonowej. Był to teoretycznie drugi album Devil Doll, ale pierwszy, który został wydany publicznie (pierwsze wydawnictwo grupy, The Mark of the Beast, miało tylko jeden wyprodukowany egzemplarz, należący do głównego członka zespołu, Mr. Doctora).

Album został w całości napisany przez Mr. Doctora i jest oparty na serialu telewizyjnym Patricka McGoohana The Prisoner. Pierwsza edycja albumu została wydana w 500 egzemplarzy, ale tylko 150 przetrwało dziwną wizję artystyczną pana Doctora. Te 150 egzemplarzy zostało rozdanych po wykonaniu albumu na żywo, a pozostałe 350 płyt LP zostało spalonych przez artystę po występie.

W każdym rozdanym albumie znajdowała się unikalna wkładka osobiście napisana przez Pana Doktora (niektóre, według plotek, napisane własną krwią). Album ukazał się później w kilku różnych wydaniach na przestrzeni lat (przede wszystkim przez oficjalny fanklub zespołu, obecnie jedyne źródło, z którego można uzyskać dowolny materiał zespołu).

Jak wszystkie poza dwoma albumami Devil Doll, The Girl Who Was ... Death zawiera tylko jeden utwór: utwór tytułowy (inny album ma jeden utwór muzyczny, który jest podzielony na oddzielne ścieżki CD). Utwór ma długość 66 minut i 6 sekund, przechodzi przez wiele różnych tematów i melodii, zachowując mocne, progresywne cechy zespołu. Album podróżuje przez kilka emocji z niesamowitymi tonami i metaforycznymi tekstami. O 38:46 muzyka ustaje, a cisza trwa do samego końca, po której pojawia się cover głównego motywu z serialu telewizyjnego The Prisoner, na którym opiera się album. Istnieją również pewne wariacje tej aranżacji na innych wydaniach albumu, występujące podczas 20-minutowej ciszy i outro.

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
1:06:06

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Devil Doll - The Girl Who Was... Death
CD, Reedycja, Włochy
  1 za 189.00 zł  Kup teraz
Hurdy Gurdy Records
hg-1