Don Henley - I Can't Stand Still (Album, 1982): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
Building The Perfect Beast [1984]
AlbumStudyjny16 sierpnia 1982
  • od stycznia do maja 1982 roku
  • - Record One (Sherman Oaks, Los Angeles, Stany Zjednoczone)
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 29.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

I Can't Stand Still to debiutancki solowy album studyjny amerykańskiego muzyka Dona Henleya, perkusisty i współprowadzącego wokalistę formacji Eagles. Materiał został zarejestrowany w studiu Record One w Los Angeles i wydany w 1982 roku nakładem wytwórni Asylum Records. Jego produkcją zajęli się Henley, Danny Kortchmar i Greg Ladanyi, a ten ostatni wyprodukuje także kolejne przebojowe wydawnictwo artysty, Building the Perfect Beast i pod koniec lat osiemdziesiątych nawiąże współpracę z zespołem Clannad oraz Fleetwood Mac. Autorem większości kompozycji jest Henley oraz Kortchmar.

Album I Can't Stand Still osiągnął status złotej płyty i dotarł do pozycji #24 na amerykańskiej liście przebojów Billboard 200 i nie notując jednak w ogóle obecności na brytyjskiej UK Albums Chart. Z niego pochodzą także trzy single, w tym przebój "Dirty Laundry", który osiągnął #3 miejsce na Billboardzie Hot 100 i stał się najlepiej sprzedającym się singlem artysty. W Stanach Zjednoczonych tytułowy utwór "I Can't Stand Still" dotarł do #48 lokaty, a kontrowersyjny "Johnny Can't Read" wspiął się na #42. Wydawnictwo to pokazało niektóre z ówczesnych frustracji Henleya. "Dirty Laundry" przedstawia obrzydzenie i stosunek jaki miał do mediów oraz tabloidowych wiadomości, a "Johnny Can't Read" wyraża jego niezadowolenie z amerykańskiego systemu edukacji.

Recenzując retrospektywnie album w serwisie muzycznym AllMusic, krytyk Mike DeGagne napisał o nim: Pierwszy solowy album Henleya być może wciąż tkwił w duchu Eagles, ale w większości przypadków pokazuje jego silne partnerstwo z producentem i autorem tekstów Dannym Kortchmarem[1]. Następnie dodał, że biegłe połączenie lirycznego dowcipu Henleya i prowokującej do myślenia tematyki zaczyna się materializować na I Can't Stand Still, torując drogę do niezwykle udanej kariery solowej[1].

Adnotacje

  1.   12DeGagne, Mike: "I Can't Stand Still - Don Henley | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
3:33
3:22
5:28
3:44
4:39
5:36
3:33
4:01
0:51
4:08
3:36

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Don Henley - I Can't Stand Still1982
Winyl, LP, Stany Zjednoczone
Asylum Records
E1-60048
Don Henley - I Can't Stand Still1982
Winyl, LP, Niemcy
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Asylum Records
AS K 52 365, AS K 52365, AS 52 365

Opinie

Don Henley, debiutując z solową płytą, ustanawia nowy styl muzyczny, który przekracza ramy jego pracy z Eagles. Z gitarzystą Dannym Kortchmarem jako nowym partnerem muzycznym, przyjmuje eleganckie, nowoczesne brzmienie, w którym wykorzystuje syntezatorowy New Wave. Jego teksty są bardziej społecznie świadome niż kiedykolwiek. "Dirty Laundry" to miażdżący atak na media, podczas gdy hiperkinetyczny "Johnny Can't Read" ma sarkastyczny charakter, niczym u Devo. Tymczasem "Long Way Home" pokazuje, że jego talent do pisania chwytających za serce ballad pozostał nienaruszony.

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikatRok przyznania
  Stany Zjednoczone500,000  Złota płyta 8 grudnia 1982