Dream Theater - Awake (Album, 1994): oprawa graficzna przedniej okładki
Images And Words [1992]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Falling Into Infinity [1997]
AlbumStudyjny4 października 1994
  • od maja do lipca 1994 roku
  • - One On One Studios (Los Angeles, Stany Zjednoczone)
  • - Devonshire Studios (Burbank, Stany Zjednoczone)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Awake to trzeci studyjny album amerykańskiego zespołu Dream Theater, wydany 4 października 1994 roku przez East West Records. Był to ostatni album Dream Theater, na którym pojawił się klawiszowiec Kevin Moore, który ogłosił swoją decyzję o odejściu z zespołu podczas nagrywania płyty.

Większość materiału na Awake została napisana w sesjach między lutym a kwietniem 1994 roku, podczas których Dream Theater było pod presją wytwórni płytowej, aby wyprodukować album równie udany jak Images and Words (1992) z singlem podobnym do "Pull Me Under". Wytwórnia chciała, aby zespół wyprodukował bardziej metalowy album, mając nadzieję, że będzie łatwiej go sprzedawać. John Purdell i Duane Baron wyprodukowali, zajęli się inżynierią i zmiksowali album. Okładka albumu, zaprojektowana przez zespół, zawiera liczne odniesienia do tekstów albumu.

Wydany u szczytu popularności muzyki grunge, Awake początkowo otrzymał mieszane recenzje, choć ostatnio płyta zostaje uznana za jedno z najlepszych wydawnictw zespołu. Album osiągnął miejsce 32 na amerykańskim Billboard 200, najwyższa pozycja, jaką album Dream Theater osiągnął na tej liście aż do 2007 roku i pojawienia się Systematic Chaos, który zajął miejsce 19. "Lie", "Caught in a Web" i "The Silent Man" zostały wydane jako single, ale nie odniosły takiego samego sukcesu jak "Pull Me Under". Wytwórnia płytowa zespołu uznała ten album za komercyjną porażkę, co doprowadziło do tego, że zespół został zmuszony do napisania bardziej przyjaznych dla radia utworów na kolejnym studyjnym albumie.

Na albumie nie ma utworu tytułowego, ale słowo awake pojawia się w utworach "Innocence Faded" i "The Silent Man".

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Dream Theater - Awake1994
CD, Stany Zjednoczone
EastWest Records America
90126-2

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Japonia200,000  Platynowa płyta