Eric Serra - Goldeneye (Original Motion Picture Soundtrack) (Album, 1995): oprawa graficzna przedniej okładki
Léon (Musique Du Film De Luc Besson) [1994]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
The Fifth Element (Original Motion Picture Soundtrack) [1997]
AlbumŚcieżka dźwiękowa14 listopada 1995
  • w latach 1994 - 1995
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

GoldenEye: Original Motion Picture Soundtrack from the United Artists film to ścieżka dźwiękowa do 17 filmu o przegodach Jamesa Bonda o tej samej nazwie, skomponowana przez Érica Serrę. Został wydany przez Virgin 14 listopada 1995 roku. Serra skomponował i wykonał szereg utworów syntezatorowych, w tym radykalnie przerobioną wersję James Bond Theme, która rozbrzmiewa na początku filmu, podczas gdy John Altman i David Arch zapewnili bardziej tradycyjną muzykę symfoniczną. Producenci wynajęli kompozytora Johna Altmana do napisania bardziej tradycyjnej, orkiestrowej partytury dla sceny pościgowej czołgiem w Sankt Petersburgu. Oryginalny, nieużywany utwór Serry do tej sekwencji nadal można znaleźć na soundtracku jako "A Pleasant Drive in St. Petersburg".

Utwór "GoldenEye" w wykonaniu Tiny Turner nie był jedyną piosenką tematyczną do filmu o przygodach Jamesa Bonda GoldenEye.

Szwedzki zespół popowy Ace of Base również nagrał utwór na potrzeby filmu, ale ostatecznie z niego zrezygnowano na rzecz utworu Turner. "The GoldenEye" Ace of Base został później przerobiony na "The Juvenile", który ukazał się na ich albumie Da Capo w 2002 roku. Na filmie Goldeneye Opening - Ace of Base - The Juvenile można zobaczyć jakby prezentowała się ta piosenka na napisach początkowych filmu.

Tematyczny utwór "GoldenEye" został napisany przez Bono i The Edge z rockowego zespołu U2 i został wykonany przez Tinę Turner. Piosenka została później przerobiona przez Nicole Scherzinger na potrzeby remake'u gry wideo GoldenEye 007 z 2010 roku.

Szwedzki zespół Ace of Base był również zaangażowany w pewnym momencie, produkując inny temat, zwany również "GoldenEye" - który jednak nie pojawia się w filmie czy na ścieżce dźwiękowej. Utwór ten został później wydany z nieco poprawionymi tekstami jako "The Juvenile" na ich albumie z 2002 roku Da Capo, zastępując słowo "GoldenEye" słowem "Juvenille".

Ścieżka dźwiękowa nie zawiera komediowego wykonania piosenki Tammy'ego Wynette'a "Stand By Your Man", który zaśpiewała w filmie Minnie Driver.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Eric Serra - Goldeneye (Original Motion Picture Soundtrack)1995
CD, Promocyjne, Japonia
Virgin
VJCP-25216