Eros Ramazzotti - Musica È (Album, 1988): oprawa graficzna przedniej okładki
In Certi Momenti [1987]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
In Ogni Senso [1990]
AlbumStudyjny15 grudnia 1988
  • w 1988 roku
  • - Fonoprint (Bolonia, Włochy)
  • - Paradise Studio
  • - Arco Studios (Monachium, Niemcy)
  • - Morning Studio
  • - Il Cortile
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 9.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Musica è (pol: "muzyka jest") to mini album oraz czwarta płyta studyjna nagrana przez włoskiego pop/rockowego piosenkarza Erosa Ramazzottiego. Została nagrana we włoskich studiach ulokowanych w Bolonii oraz Milanie, wyprodukowana przez Piero Cassano i wydana w 1988 roku przez wytwórnię DDD. Płyta była notowana w pierwszej dziesiątce list przebojów w pięciu krajach, przy czym we Włoszech oraz w Szwajcarii zajęła drugą pozycję.

Album został pierwotnie wydany w 1988 roku we Włoszech jako pięcio-utworowa płyta, a później w tym samym roku na rynku międzynarodowym rozszerzyła się do wersji z ośmioma nagraniami na płycie CD i siedmioma na winylu i kasecie. Rozszerzone wydawnictwo, które miało nową okładkę, zawierało bonusowe kawałki "Voglio Volare" oraz remiksowaną wersję singla "La Luce Buona Delle Stelle" na wszystkich formatach, płyta CD zawierała dodatkowy utwór "Occhi Di Speranza (Remix)".

Alternatywna, ośmiościeżkowa wersja płyty została wydana w niektórych krajach europejskich. Ta wersja miała taką samą oprawę graficzną okładki jak pozostałe wydania z ośmioma utworami, ale zastąpiła trzy dodatkowe utwory z drugiej wersji trzema największymi wówczas hitami Ramazzottiego - "Adesso Tu", "Una Storia Importante" i "Terra Promessa".

W Grecji album został wydany w wersji 7-utworowej z oryginalną włoską okładką, ale z "La Luce Buona Delle Stelle" i "Libero Dialogo" jako utworami bonusowymi. Hiszpańskojęzyczna wersja zatytułowana "Música Es" została wydana na hiszpańskojęzycznych terytoriach i zawierała siedem utworów i miała taką samą okładkę jak oryginalne włoskie wydawnictwo.

Zobacz również

Eros Ramazzotti - E²

Kompilacja, 2007
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Eros Ramazzotti - Nuovi Eroi
Nuovi Eroi
Album, 1986
  1 w magazynie  Zobacz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Eros Ramazzotti - Musica È1988
Winyl, LP, Europa
DDD
209 174
Eros Ramazzotti - Musica É1988
CD, Niemcy
  1 za 9.00 zł  Kup teraz
DDD
259 527
Eros Ramazzotti - Música Es1992
CD, Reedycja, Hiszpania
DDD
262990 (9A), 262990