Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Icehouse był to debiutancki album wydany w niezależnej wytwórni Regular Records w październiku 1980 roku, przez australijski rockowo-synthpopowy zespół Flowers, znany później jako Icehouse. Tytuł i artysta są czasami błędnie zamieniane, ponieważ zespół zmienił nazwę z Flowers na Icehouse po wydaniu tego albumu i pod nowym szyldem wydał go ponownie pod tym samym tytułem. Wydawnictwo to, zawierające australijskie przeboje w Top 20 - "Can't Help Myself", "We Can Get Together" i "Walls", w dużym stopniu wykorzystywało syntezatory, które będą już używane w ciągu całej kariery formacji.

Założyciel Iva Davies napisał wszystkie utwory, w tym cztery wspólnie z klawiszowcem Michaelem Hostem, jednak podczas nagrań Hoste został zastąpiony przez Anthony'ego Smitha. W październiku 2010 roku, Icehouse (1980) autorstwa Flowers został wymieniony w książce, 100 najlepszych albumów australijskich.

W październiku 2002 roku Warner Music wydał zremasterowane i rozszerzone edycje wszystkich albumów Icehouse. Reedycja tej płyty zawiera kilka utworów, które nie znalazły się na oryginalnym wydawnictwie, w tym singiel z 1981 roku "Love in Motion" i jego stronę B "Goodnight Mr Matthews". Większość wokali została nagrana na nowo.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Flowers - Icehouse1992
CD, Remastering, Australia
Massive
7809412
Flowers - Icehouse2004
CD, Remastering, Nieoficjalne wydanie, Rosja
2000 FruitGum Corp.
FCCD 26010480