Foreigner - Inside Information (Album, 1987): oprawa graficzna przedniej okładki
Agent Provocateur [1984]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Unusual Heat [1991]
AlbumStudyjny8 grudnia 1987
  • od czerwca do września 1987 roku
  • - Right Track Recording (Nowy Jork, Stany Zjednoczone)
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 29.00 zł  oraz w magazynie znajduje się  1  egzemplarz  w przygotowaniu do sprzedania

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Inside Information jest szóstym studyjnym albumem amerykańskiego zespołu rockowego Foreigner, wydanym w 1987 roku. Album trafił na 15 pozycję na liście Billboard 200 Albums Chart i uzyskał certyfikat platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych za sprzedaż przekraczającą milion egzemplarzy. Mimo, że sprzedaż zespołu w każdym kraju była na bardzo wysokim poziomie, od czasu premiery 4 w 1981 roku, popularność grupy zaczęła wyraźnie spadać. Był to ostatni album, na którym w latach 80-tych zagrał główny rdzeń grupy Gramm, Jones, Wills i Elliott.

"Say You Will" był wydany jako pierwszy singiel z tego albumu. AllMusic później zauważył, że singiel był "dobrym przykładem" zespołu "balansującego", gdzie "ciężki styl ich wczesnej twórczości z gitarą ustąpił miejsca lżejszym aranżacjom, które na pierwszy plan wysuwały elektronikę...". Singiel osiągnął miejsce 6 na liście Billboard Hot 100 i stał się ich czwartym hitem na liście Billboard Hot Mainstream Rock Tracks, utrzymując się na szczycie przez cztery tygodnie. Utwór stał się również trzecim co do popularności przebojem zespołu w Niemczech, gdzie osiągnął 22. pozycję, osiągając jeszcze lepsze wyniki w Szwajcarii, Holandii, a szczególnie w Norwegii, gdzie osiągnął 4. miejsce. Rzadki singiel CD zawierał rozbudowaną wersję remiksową utworu.

Drugi singiel, "I Don't Want to Live Without You", sięgnął #5 lokaty na Hot 100. Znacznie łagodniejszy niż którykolwiek z ich dotychczasowych nagrań, utwór ten był ich pierwszym i jedynym numerem 1 na liście Adult Contemporary chart, po tym jak bardziej porywające ballady "Waiting for a Girl Like You" i "I Want to Know What Love Is" osiągnęły odpowiednio miejsce 5 i 3 na tej liście. AllMusic zauważył później, że podczas gdy "efektowi końcowemu brakowało charakterystycznych rockowych akcentów poprzednich ballad Foreignerów", Lou Gramm "wnosi wiodący wokal, który unika teatralności na rzecz emocjonalnego, ale bardzo płynnego przekazu". Niemniej jednak, utwór pojawił się w mainstreamowym radiu rockowym, gdzie osiągnął szczyt na #18 pozycji. Kolejny singiel z albumu to "Heart Turns to Stone", który osiągnął szczyt na 7. miejscu na liście przebojów Hot Mainstream Rock Tracks we wcześniejszym niekomercyjnym wydaniu tylko dla radia rockowego, ale dopiero kilka miesięcy później zajął 56. miejsce na liście przebojów Hot 100. Utwór "Out of the Blue" nie osiągnął niczego szczególnego na listach przebojów, ale był jednak godny uwagi za to, że był jedynym utworem w dorobku zespołu, który został przypisany całej czwórce członków z klasycznego składu lat 80-tych.

W następnym roku ukazał się udany solowy album i singiel Lou Gramma, a Mick Jones dwa lata później wydał płytę i rozpoczął pracę jako producent dla takich artystów jak Billy Joel. Na kolejny zaś album zespołu, Unusual Heat fani musieli poczekać aż cztery lata.

Zobacz również

Foreigner - Unusual Heat
Unusual Heat
Album, 1991
Foreigner - Head Games
Head Games
Album, 1979
  1 za 39.00 zł  Kup teraz
Foreigner - 4
4
Album, 1981
  1 za 29.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Foreigner - Inside Information1987
CD
Atlantic
781 808-2
Foreigner - Inside Information1987
CD, Europa
Atlantic
781 808-2
Foreigner - Inside Information1988
Winyl, LP, Polska
  1 za 29.00 zł oraz 1 w przygotowaniu  Kup teraz
Polskie Nagrania Muza, Atlantic
SX 2692, 81808-1

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Szwajcaria25,000  Złota płyta
  Niemcy250,000  Złota płyta
  Wielka Brytania60,000  Srebrna płyta
  Stany Zjednoczone1,000,000  Platynowa płyta