Gene Loves Jezebel - The House Of Dolls (Album, 1987): oprawa graficzna przedniej okładki
Discover / Glad To Be Alive [1986]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Kiss of Life [1990]
AlbumStudyjny16 grudnia 1987
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

The House of Dolls to czwarty studyjny album brytyjskiej grupy rockowej z pograniczna muzyki gotyckiej oraz alternatywnej, Gene Loves Jezebel. Wydany został w 1987 roku przez wytwórnię Beggars Banquet, a nagrany w studiach The Manor, Sarm West i A&M Studios LA. Płyta uplasowała się na #81 miejscu na brytyjskiej liście przebojów UK Albums Chart.

Album ukazał bardziej popowe oblicze zespołu, przede wszystkim za sprawą producenta Petera Walsha, którego produkcja wykorzystująca lżejsze gitary i większą melodyczność, połączyła muzykę gotycką z rockiem. Gitara Jamesa Stevensona dosłownie świeci, migocze, błyszczy i przebija się przez muzykę. Nic więc dziwnego, że płyta zawierała mnóstwo utworów, które szybko stały się klasyką imprez tanecznych. Utwór "Twenty Killer Hurts" pojawił się nawet w epizodzie "Baseballs of Death" serialu telewizyjnego Miami Vice.

Na płycie brakowało jednak gotyckich cieni, darkwave'owej mroczności i celtyckich podtekstów, które niegdyś wplatały się w brzmienie zespołu. Sami artyści "nienawidzili" The House of Dolls, może nie za same piosenki, ale za popową produkcję Walsha. Współwokalista Michael Aston w szczególności nie był zadowolony z albumu, a dodatkowo był sfrustrowany rosnącą popową afiliacją grupy. Odszedł z zespołu w trakcie nagrywania i pojawił się tylko w dwóch utworach, "Message" i "Up There". Choć później wrócił, miało to być jego ostatnie nagranie z zespołem.

Zobacz również

Gene Loves Jezebel - Sweetest Thing
Sweetest Thing
Singiel, 1986
  1 za 12.00 zł  Kup teraz
Gene Loves Jezebel - Immigrant
Immigrant
Album, 1985
Gene Loves Jezebel - Heartache
Heartache
Singiel, 1986
  1 za 15.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Gene Loves Jezebel - The House Of Dolls1987
Winyl, LP, Japonia
Victor
VIL-28111