Go West - Dancing On The Couch (Album, 1987): oprawa graficzna przedniej okładki
Go West [1985]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Indian Summer [1992]
AlbumStudyjny5 lipca 1987
  • - Puk Recording Studios (Kærby, Dania)
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Dancing on the Couch to drugi studyjny album brytyjskiego zespołu Go West, wydany w 1987 roku przez wytwórnię Chrysalis. Materiał został zarejestrowany w duńskim studiu Puk Recording Studios, a producentem był ponownie Gary Stevenson. Wydawnictwo osiągnęło miejsce #19 na brytyjskiej liście przebojów UK Albums Chart. Wszystkie utwory zostały napisane przez Petera Coxa i Richarda Drummie, a dodatkowe autorstwo zostało przypisane Alanowi Murphy w trzech utworach. W nagraniu "The King Is Dead" w chórkach pojawia się Kate Bush.

Amerykańska wersja albumu zawierała nieco inną okładkę ukazującą zbliżenie na wizerunek Coxa i Drummiego na kanapie oraz zawierała utwór "Don't Look Down - The Sequel", nieco wzbogaconą wersję utworu z debiutanckiego albumu Go West, w miejsce "Let's Build a Boat". Utwór "Don't Look Down - The Sequel" stał się pierwszym przebojem Go West w Top 40 na Billboardzie 200 w Stanach Zjednoczonych. Tytuł albumu jest nawiązaniem do książki The Red Couch: A Portrait of America[1].

Muzycznie album zbliżony był do debiutanckiego wydawnictwa zespołu, lecz zabrakło na nim bardzo wyrazistych utworów, chwytliwych melodii oraz ciekawych pomysłów. Wokale Petera Coxa nadal są atrakcyjnym, szorstkim tenorem, ale kompozycje nie zapadają na dłużej w pamięci. Stylistycznie płyta jest jednak spójnym synth-popowym zbiorem kompozycji, z elementami soulu, a nawet momentami jazzu. Teksty piosenek sięgają od najzwyklejszych relacji międzyludzkich do przemyślanych tematów, jak atak na media w "Chinese Whispers".

Adnotacje

  1. "Recenzja płyty". AllMusic.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Go West - Dancing On The Couch1987
Winyl, LP, Wielka Brytania
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Chrysalis
CDL 1550
Go West - Dancing On The Couch1987
CD, Japonia
Chrysalis
CP32-5198

Opinie

Muszę przyznać, że się nieźle zawiodłem na tej płycie. Miałem spore oczekiwania co do tego albumu, po ich świetnym debiucie dwa lata wcześniej. Moim zdaniem za bardzo zróżnicowali materiał dochodząc nawet aż do jazzu w "The King Is Dead", w którym to nagraniu pojawia się Kate Bush. Gdyby nie informacje o płycie, to bym chyba nawet nie zauważył, że ona tam coś zaśpiewała. Moim ulubionym nagraniem jest zamykający "Dangerous", który wokalnie przypomina nieco Spandau Ballet, a muzycznie i wokalnie Level 42.