GTR - GTR (Album, 1986): oprawa graficzna przedniej okładki
AlbumStudyjny1986
  • - The Town House (Londyn, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

GTR jest debiutanckim albumem z 1986 roku i jedynym oficjalnym studyjnym wydawnictwem krótkotrwałej supergrupy GTR. Album osiągnął pozycję nr 11 na liście Billboard 200, a singiel "When the Heart Rules the Mind" na liście Billboard Hot 100 singli uplasował się na pozycji 14. Kolejny singiel, "The Hunter", wspiął się na pozycję 85.

Instrumentalny utwór Steve'a Howe "Sketches in the Sun" powrócił na jego solowy album Motif Volume 1 a następnie na kompilację Anthology. Utwór Steve'a Hacketta "Hackett to Bits" był uproszczoną wersją utworu tytułowego z jego albumu Please Don't Touch (nie miał on żadnego związku z podobnie zatytułowanym "Hackett to Pieces" z Highly Strung).

Grupa założona przez byłego gitarzystę Genesis Steve'a Hacketta oraz byłego wówczas gitarzysty grupy Yes i Asia Steve'a Howe, została szybko rozwiązana, bo już w 1987 roku. Geoff Downes, inny były członek Yes, był producentem płyty.

Podobno nazwa zespołu pochodzi z oznaczenia na konsolecie w studiu nagraniowym, które określa "gitarową" kontrolę głośności.

Album został wydany ponownie w 2001 roku w zremasterowanym wydaniu na CD. Wydawnictwo to szybko zostało jednak rozkupione i nie było ponownie wznowione, z wyjątkiem japońskiej wersji mini-LP na CD wydanej w 2006 roku. W 2015 roku pojawiło się natomiast wydanie luksusowe na dwóch kompaktach.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
GTR - GTR1986
CD, Stany Zjednoczone
Arista
ARCD 8400
GTR - GTR1986
Winyl, LP, Europa
Arista
207 716