Guns N' Roses - G N' R Lies (Album, 1988): oprawa graficzna przedniej okładki
Appetite For Destruction [1987]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Use Your Illusion I [1991]
AlbumStudyjny29 listopada 1988
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

G N' R Lies (znany również jako Lies) to drugi studyjny album amerykańskiego hard rockowego zespołu Guns N' Roses, wydany 29 listopada 1988 roku przez Geffen Records. Oficjalnie miała to być EP-ka, ale po wydaniu została potraktowana jako album studyjny. Według RIAA, album sprzedał ponad pięć milionów egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych. "Patience" był jedynym singlem wydanym z Lies i osiągnął najwyższą pozycję na czwartym miejscu na Billboardzie Hot 100.

Pierwsze cztery utwory składają się z wcześniej wydanej EP-ki Live ?!*@ Like a Suicide. Te cztery utwory zostały włączone jako bonusy do ponownego wydania Appetite for Destruction w 2018 roku. Ostatnie cztery utwory zostały nagrane z gitarami akustycznymi. Zostały napisane i nagrane tylko w kilku sesjach studyjnych (z wyjątkiem "You're Crazy", który ukazał się w alternatywnej wersji na Appetite for Destruction), które producent Mike Clink nazwał "jednymi z tych magicznych momentów w historii rocka & rolla". Utwór ''Nice Boys'' jest coverem utworu Rose Tattoo, a ''Mama kin'' piosenki Aerosmith.

Okładka albumu jest humorystyczną parodią gazet tabloidalnych, podobnie jak notatki. Została ona poddana kilku drobnym modyfikacjom, gdy tytuł ukazał się na płycie CD. Po pierwsze, w lewym dolnym rogu znajduje się "LIES LIES LIES" (pol. "KŁAMSTWA KŁAMSTWA KŁAMSTWA") podczas gdy pierwotnie widniało "Wife-beating has been around for 10,000 years" (pol. "Znęcanie się nad żoną trwa już od 10.000 lat"). Po drugie, zamiast "Elephant gives birth to midget" (pol. "Słonica urodziła karła"), oryginalny nagłówek brzmiał: "Ladies, welcome to the dark ages" (pol. "Panie, witamy w wiekach ciemnych [średniowieczu]"). Wiele kopii oryginalnego wydawnictwa LP zawierało również nieocenzurowany obraz nagiej modelki na wewnętrznej wkładce.

Zobacz również

Guns N' Roses - Chinese Democracy
Chinese Democracy
Album, 2008
  1 za 15.00 zł  Kup teraz
Guns N' Roses - Live Era '87-'93
Live Era '87-'93
Kompilacja, 1999
  1 za 29.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Guns N' Roses - G N' R Lies1988
CD, Japonia
Geffen Records
25P2-2400

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Argentyna60,000  Platynowa płyta