Heart - Brigade (Album, 1990): oprawa graficzna przedniej okładki
   Bad Animals [1987]
   Dyskografia
   Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
   Desire Walks On [1993]

   Statystyki ocen profesjonalnych krytyków

   5.3
   Ocena 5.3 / 10

   Najwyższa
   7.5
   Najniższa
   4
   Na podstawie 4 recenzji krytyków
   Zobacz oceny krytyków
   2 produkty na sprzedaż od 10.00 zł do 15.00 zł

   Informacje o płycie

   Brigade jest dziesiątym studyjnym albumem amerykańskiej grupy rockowej Heart, wydanym 26 marca 1990 roku przez wytwórnię Capitol Records. Materiał został zarejestrowany późną jesienią i zimą 1989 roku w kalifornijskich studiach One on One oraz A&M zlokalizowanych w Hollywood. Producentem płyty był Richie Zito, który wcześniej współpracował między innymi z takimi formacjami jak Berlin oraz Animotion, co da się odczuć w brzmieniu i stylu tego wydawnictwa. Po wydaniu płyty zespół wybrał się w udaną trasę koncertową po świecie.

   Podobnie jak poprzednia produkcja zespołu Bad Animals z 1987 roku, Brigade jest godny uwagi ze względu na mniejszy wkład w autorstwo nagrań głównych członków grupy, Ann i Nancy Wilson. Jest to jednocześnie ostatni z albumów grupy, na którym tak wyraźnie widać wpływy zewnętrznych autorów.

   Sprzedaż i listy przebojów

   Album znalazł się na trzecim miejscu zarówno na amerykańskiej liście przebojów Billboard 200, jak i na brytyjskiej UK Albums Chart, a na drugim w Kanadzie, Finlandii i Szwecji. Album był również sporym sukcesem komercyjnym i uzyskał w Kanadzie status pięciokrotnie platynowej płyty, a w USA dwukrotnie. W kilku natomiast krajach jego sprzedaż przekroczyła próg, wymagany do zdobycia tytułu złotej płyty.

   Główny singiel albumu, "All I Wanna Do Is Make Love to You" (częściowo cover utworu Dobiego Graya z 1979 roku o tym samym tytule, pochodzącego z albumu Dobie Gray i autorstwa Roberta Johna Lange'a), znalazł się na drugim miejscu na Billboardzie Hot 100. Kolejne single "I Didn't Want to Need You" i "Stranded" osiągnęły tam odpowiednio #23 i #13 lokatę. "Secret", czwarty i ostatni singiel, notował na pozycji #64. Dwa utwory z płyty, "Wild Child" i "Tall Dark Handsome Stranger", osiągnęły natomiast odpowiednio miejsca #3 i #24 na innej liście Billboardu - Album Rock Tracks.

   Odbiór krytyczny

   Alex Henderson z serwisu AllMusic przyznał płycie 2 z 5 możliwych gwiazdek i pochwalił między innymi produkcję Richiego Zito, która ... jest niewątpliwie dopracowana, ale utrzymuje na tyle szorstkie krawędzie, by zachować zainteresowanie piosenkami od agresywnego hard rocka z "Call of the Wild" [...], "Wild Child" i "The Night", po zorientowane na arenę potężne ballady jak "Stranded" i "Secret"[1].

   Adnotacje

   1. Henderson, Alex: "Brigade - Heart / Review". AllMusic.

   Zobacz również

   Heart - Heart
   Heart
   Album, 1985
     1 w magazynie  Zobacz
   Heart - Alone
   Alone
   Singiel, 1987
     1 za 9.00 zł  Kup teraz
   Heart - Bad Animals
   Bad Animals
   Album, 1987
     3 od 12.00 zł  Kup teraz

   Certyfikaty i sprzedaż

   Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
     Australia35,000  Złota płyta
     Kanada500,000  5 x Platynowa płyta
     Wielka Brytania100,000  Złota płyta
     Japonia100,000  Złota płyta
     Szwecja50,000  Złota płyta
     Stany Zjednoczone2,000,000  2 x Platynowa płyta

   Góra