Huey Lewis And The News - Huey Lewis And The News (Album, 1980): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
Picture This [1982]
AlbumStudyjny1980
  • w grudniu 1979 roku
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Huey Lewis and the News to debiutancki album amerykańskiego rockowego zespołu Huey Lewis and the News, wydany w 1980 roku przez wytwórnię Chrysalis. W 1979 roku zespół nazywał się jeszcze Huey Lewis and the American Express. Pod tą nazwą wydali singla i pod koniec roku zapewnili sobie kontrakt płytowy z Chrysalis Records. Album został nagrany w ciągu trzech tygodni w grudniu 1979 roku w studiu American Recording w Los Angeles w dzielnicy Studio City w Kalifornii. Dodatkowe zaś nagrania odbyły się w innym studiu w tym mieście, w Redwing Sound. Materiał został wyprodukowany przez Billa Schnee, który wcześniej produkował płyty dla Boza Scaggsa i Pablo Cruise.

Chrysalis nie podobał się dodatek "American Express" do nazwy zespołu, obawiając się, że firma obsługująca karty kredytowe o tej samej nazwie mogłaby ich pozwać[1]. W styczniu 1980 roku zespół zmienił więc nazwę na "Huey Lewis and the News". Album dotarł jedynie do pozycji #203 amerykańskiego zestawienia najlepszych albumów Billboardu[2], plasując się poza pierwszą dwusetką na tzw. liście Bubbling Under.

Single

"Some of My Lies Are True (Sooner or Later)" został napisany w San Francisco przez zespół i nagrany w Los Angeles w ciągu trzech tygodni, a utwór został wydany jako pierwszy singiel albumu. Piosenka jest o ludziach zdradzających inne osoby, w tym przyjaciół i wrogów. Stroną B singla był "Don't Ever Tell Me That You Love Me". Piosenki, wraz z albumem, nie weszły na listy przebojów.

Do obu piosenek nakręcono teledyski, które później znalazły się na kompilacji VHS zespołu z 1986 roku, Video Hits. W 1986 roku remiksy tych piosenek zostały dołączone odpowiednio jako strony B do singli "Hip to Be Square" i "Stuck With You".

Nagranie na żywo piosenki "Trouble in Paradise" znalazło się później na charytatywnym albumie We Are the World.

Odbiór krytyczny

Billboard stwierdza, że producent Bill Schnee opanował czystego, oszczędnego rocka[3], który każdy zespół rockowy starał się osiągnąć w tamtym czasie, redukując szybkie tempo, lekkie rockery do podstawowych gitar i wokali[3]. Stephen Thomas Erlewine, w retrospektywnej recenzji dla AllMusic, mówi, że The News tworzą ostre covery i oryginały w sposób pracowity[4], ale ich debiut kuleje z powodu nierównego doboru materiału[4].

Adnotacje

  1. Sheff, David (Sierpień 16, 1982): "To Get His News on the Air, Rocker Huey Lewis Had to Wait for a Commercial Break". People.
  2. Whitburn, Joel (Menomonee Falls, Wisconsin 1998): Bubbling Under Singles & Albums. Record Research Inc.. s. 15. ISBN. 0-89820-128-4.
  3.   12"Top Album Picks: First Time Around – Huey Lewis and the News" Billboard (92 (27)). 9 lipca 1980. s. 66.
  4.   12Erlewine, Stephen Thomas: "Huey Lewis and the News - Huey Lewis, Huey Lewis & the News | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Zobacz również

Huey Lewis & The News - Small World
Small World
Singiel, 1988
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Huey Lewis & The News - Small World
Small World
Album, 1988
  1 za 12.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Huey Lewis And The News - Huey Lewis And The News1985
CD, Stany Zjednoczone
Chrysalis
VK 41292
Huey Lewis And The News - Huey Lewis And The News
CD, Europa
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Chrysalis
252 700, 252 700-222