Huey Lewis And The News - Picture This (Album, 1982): oprawa graficzna przedniej okładki
Huey Lewis And The News [1980]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Sports [1983]
AlbumStudyjny29 stycznia 1982
  • od marca 1980 do listopada 1981 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Picture This to drugi studyjny album amerykańskiej rockowej formacji Huey Lewis and the News, wydany pod koniec stycznia 1982 roku przez wytwórnię Chrysalis. Zespół wyprodukował to wydawnictwo sam wraz z menadżerem, Bobem Brownem, a materiał nagrywał w okresie od marca 1980 roku do listopada 1981 w studiu The Automatt w San Francisco. Album przebywał na amerykańskiej liście przebojów Billboard Top LPs & Tape przez 59 tygodni i dotarł do miejsca #13 osiągając ostatecznie status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych.

Kompozycje

Na płycie znalazło się kilka utworów stworzonych przez zewnętrznych artystów. Jednym z nich był "Do You Believe In Love", napisany przez Roberta Johna "Mutt" Lange'a. Okazał się on ich pierwszym przebojowym singlem, docierając do pierwszej dziesiątki listy przebojów Billboard Hot 100 (#7). Do singla został również wyprodukowany teledysk. Kolejny singiel, "Hope You Love Me Like You Say You Do", dotarł do Top 40, podczas gdy trzeci, "Workin' For A Livin'", tylko nieznacznie przekroczył Top 40, osiągając pozycję #41.

"Giving It All Up for Love" jest coverem piosenki Phila Lynotta. Lynott był wokalistą i basistą hardrockowej grupy Thin Lizzy, a Huey Lewis grał na harmonijce ustnej na dwóch pierwszych solowych albumach Lynotta, jak również na albumie Thin Lizzy Live and Dangerous. "Buzz Buzz Buzz" to cover piosenki z 1957 roku zespołu The Hollywood Flames. "The Only One" był oparty na prawdziwym koledze z klasy w gimnazjum Lewisa, którego spotkał koniec podobny do osoby w piosence[1][2]. Był bardzo fajnym dzieciakiem powiedział Lewis[1]. "Janey" w piosence była również oparta na dziewczynie kolegi z klasy, choć jej imię zostało zmienione, a Lewis nie zna jej prawdziwych losów po śmierci chłopaka[1].

Odbiór krytyczny

Stephen Thomas Erlewine z serwisu AllMusic w swojej pozytywnej recenzji przyznał, że zespół na swoim drugim albumie brzmi bardziej skupiony i dodał, że poprzez włączenie mocniejszych elementów R&B i doo wop (ich cover "Buzz Buzz Buzz" jest pierwszorzędny) i przyjęcie popu w znacznie większym stopniu, The News odnajdują swoje własne, charakterystyczne brzmienie - czysty, stabilny rock & roll klasy średniej. Nadal cierpią z powodu nierównego materiału, ale "Do You Believe in Love" jest oszałamiającym, zwartym zestawem wypolerowanych, hymnicznych melodii, który jest jednym z najlepszych singli popowych wczesnych lat 80-tych[3].

Adnotacje

  1.   123"Huey Lewis Fan Q&A: May 27, 2013".
  2. "Huey Lewis Fan Q&A: November 18, 2019".
  3. Erlewine, Stephen Thomas: "Picture This - Huey Lewis, Huey Lewis & the News | Songs, Reviews, Credits". AllMusic.

Zobacz również

Huey Lewis And The News - Sports
Sports
Album, 1983
  1 za 15.00 zł  Kup teraz
Huey Lewis & The News - Four Chords & Several Years Ago
Four Chords & Several Years Ago
Album, 1994
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Huey Lewis And The News - Fore!
Fore!
Album, 1986
  1 za 15.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Huey Lewis And The News - Picture This
CD, Stany Zjednoczone
Chrysalis
F2 21340

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Stany Zjednoczone500,000  Złota płyta