Icehouse - Man of Colours (Album, 1987): oprawa graficzna przedniej okładki
   Measure for Measure [1986]
   Dyskografia
   Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
   Code Blue [1990]

   Informacje o płycie

   Man Of Colours to piąty i najlepiej sprzedający się studyjny album australijskiego zespołu rockowo-synthpopowego Icehouse, który ukazał się we wrześniu 1987 roku w wytwórni Regular Records / Chrysalis Records. Album osiągnął miejsce #1 na australijskich listach przebojów i utrzymywał się przez 11 tygodni od 5 października 1987 roku i sprzedał się w ponad 700.000 egzemplarzy. "Electric Blue" był ich jedynym australijskim singlem numer 1, a wydanie albumu i jego singli wyznaczyło zenit komercyjnego sukcesu Icehouse, zarówno lokalnie jak i na arenie międzynarodowej. Kilka innych utworów z tego albumu również znalazło się na listach przebojów.

   Do założyciela Icehouse Ivy Daviesa (wokal, gitary, klawisze, Fairlight CMI, Cor Anglais), dołączyli Robert Kretschmer (gitary), Andy Qunta (klawisze, fortepian), Simon Lloyd (stroiki, instrumenty dęte, klawisze, programowanie), Stephen Morgan (gitara basowa) i Paul Wheeler (bębny, perkusja) i dokonali wspólnie nagrania albumu od lutego 1987 roku.

   Był to pierwszy australijski album, z którego pochodziło pięć przebojowych singli w Top 30: "Crazy" (3# w lipcu), "Electric Blue" (napisany wspólnie przez Daviesa i Johna Oatesa z amerykańskiego zespołu Hall & Oates) (#1, październik), "My Obsession" (#5, grudzień), "Man of Colours" (#28, luty 1988) i "Nothing Too Serious" (#29, maj 1988). Z amerykańskim sukcesem na liście przebojów singla "Crazy", który osiągnął miejsce #14 na Billboard Hot 100 i #10 na liście Mainstream Rock, oraz "Electric Blue" (#7 Hot 100, #10 Mainstream), album Man of Colours osiągnął pozycję #43 na Billboard 200.

   Man of Colours został doceniony w Australii w 1988 roku. Album zdobył dwie nagrody ARIA Awards, "Album Roku" i "Najlepiej sprzedający się album", a powiązany z nim utwór "Electric Blue" otrzymał nagrodę za najpopularniejsze australijskie nagranie, które wręczono jego autorom, Daviesowi oraz Oatesowi.

   Okładka zaprojektowana przez Daviesa i Kretschmera przedstawia postać ludzką z trzema kwiatami w różnych kolorach. Ukazały się różne wydania albumu, a pierwsza australijska edycja od Regular Records miała dziesięć utworów na winylu lub kasecie lub jako dwanaście na płycie CD z dwoma dodatkowymi miksami "Crazy". Alternatywne, limitowane wydawnictwo Black Sleeve od Regular Records w Australii, miało okładkę o czarnym tle, ale tę samą listę utworów. Wydanie amerykańsko-brytyjskie od Chrysalis Records miało inną kolejność utworów niż australijski LP, a długości utworów dla dwóch największych singli ("Crazy" i "Electric Blue") są dłuższe na tej wersji albumu. Japońska wersja CD z 1997 roku wydana przez For Life Records zawierała dwa różne utwory. W 2002 roku, Warner Music Australia wydała ponownie Man of Colours, z cyfrowym remasteringiem Daviesa i Scotta Ryana, w tym pięć utworów bonusowych. W Australii album był również oferowany na trzech limitowanych kolorowych winylach, które były kolorami kwiatów, które trzymała ludzka postać na okładce.

   Zobacz również

   Icehouse - Primitive Man
   Primitive Man
   Album, 1982
     1 za 25.00 zł  Kup teraz
   Icehouse - Icehouse
   Icehouse
   Album, 1981
     1 za 37.00 zł  Kup teraz

   Nagrody i nominacje

   KrajRokKategoria / CeremoniaWynik
     Australia1988Nagroda ARIA Award za album roku
   - Gala ARIA Music Awards w 1988 - 2. ceremonia wręczenia nagród ARIA Music Awards
   Laureat    Nominacja

   Certyfikaty i sprzedaż

   Kraj / RegionSprzedażCertyfikatRok przyznania
     Australia70,000  Platynowa płyta 1988
   Podsumowanie regionów
   Cały świat700,000 ^
   ^ Liczba sprzedanych egzemplarzy niepotwierdzona oficjalnymi danymi sprzedaży

   Góra