Information Society - Creatures of Influence (Album, 1985): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
Information Society [1988]
AlbumStudyjny1985
  • w 1983 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Creatures of Influence to niezależny mini-album amerykańskiego synth-popowego zespołu Information Society, wydany w 1985 roku nakładem wytwórni Wide Angle. Prace nad materiałem rozpoczęły się już w 1983 roku, które zapoczątkował klawiszowiec Paul Rob po zapoznaniu kilku osób pracujących w studio przy Nicollet Ave w Minneapolis[1]. Tam powstało kilka nowych piosenek, w których na wokalu pojawił się Kurt Harland oraz Murat Konar. W 1984 roku Murat napisał i nagrał ich pierwszy większy przebój, utwór "Running", który stał się niezwykle popularny w nowojorskich klubach[2].

W 1984 album został ukończony i do końca roku odbywał się proces miksowania ostatecznego materiału. W międzyczasie wytwórnia Wide Angle Records wydała oficjalnie singiel "Running"[3], który wcześniej był rozprowadzany jako wydawnictwo promocyjne tylko do klubów muzycznych. Album ukazał się w 1985 roku i był dystrybuowany przez wytwórnię Twin Tone, która mieściła tuż obok Wide Angle Records oraz studia nagraniowego Nicollet Studios[1].

Mini-album Creatures of Influence został pierwotnie wydany na winylu i nigdy nie doczekał się wznowienia na kompakcie lub czarnym krążku jako samodzielne wydawnictwo. Ze względu na mały nakład i ograniczoną dostępność, album ten był przez jakiś czas możliwy do bezpłatnego odsłuchu na stronie internetowej zespołu. Został jednak z niej usunięty w ramach przygotowań do reedycji, która ukazała się na kompilacji Apocryphon: Electro Roots 1982–1985 w 2008 roku. Składanka zawiera materiał ze wczesnego okresu twórczości grupy, w tym też pierwszą EPkę "The InSoc EP" z 1983 roku.

Adnotacje

  1.   12"Creatures Of Influence album". The Official Information Society (InSoc) site.
  2. "InSoc History: 1981 - 1988; "The Old Days" - InSoc AS A MINNEAPOLIS LOCAL BAND". The Official Information Society (InSoc) site.
  3. "History EVENTS". The Official Information Society (InSoc) site.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Information Society - Creatures of Influence1985
Winyl, LP, Stany Zjednoczone
Wide Angle
TTW 8548