Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Orders of Magnitude[1] to album amerykańskiego synth-popowego zespołu Information Society wydany 11 marca 2016 roku przez wytwórnię HAKATAK International. Wydawnictwo to jest dziełem oryginalnego składu formacji z lat 80-tych: Paul Robb, Kurt Harland Larson i James Cassidy. Jednakże w odróżnieniu od poprzedniej płyty z 2014 roku, _Hello World, nowa kolekcja nagrań to wyłącznie covery innych wykonawców. Utwór "Praying to the Aliens" dostępny był jednak do pobrania ze strony internetowej zespołu już dwa lata wcześniej[2].

Zespół może zadziwić słuchacza wyborem materiału pochodzącego z kanonu muzyki popularnej, w tym "Don't You Want Me Baby" The Human League i "Dominion" The Sisters of Mercy. Te piosenki wywarły na nas silny wpływ, a teraz odbijają się echem[3] - wyznał zespół w komentarzach na konferencji prasowej w Davos, w Szwajcarii, która zbiegła się w czasie z odbywającym się tam w tym tygodniu spotkaniem Światowego Forum Ekonomicznego.

Album Orders of Magnitude ukazał się jako cyfrowe wydawnictwo do pobrania na profilu zespołu w serwisie Bandcamp[4]. Dostępne jest również wydanie na płycie kompaktowej, przeznaczone na rynek w Stanach Zjednoczonych (HAKATAK International: #HAK7032) oraz brazylijski (Lab 344: #83369017), w którym to kraju zespół posiada sporą rzeszę fanów.

Adnotacje

  1. Matematyczne pojęcie określające rząd wielkości i obliczane, gdy należy określić jedynie przybliżoną wielkość obiektu lub zjawiska, a podanie jego dokładnej wielkości nie jest potrzebne lub możliwe.
  2. Na poprzednim albumie _Hello World, ostatnie nagranie na CD zawierało ukrytą informację, z danymi do sekretnej strony, gdzie do pobrania dostępne były dwa dodatkowe nagrania. Obecnie są tam już trzy bonusowe nagrania.
  3. "Orders Of Magnitude - CD - Information Society". Information Society Official Website.
  4. "Orders Of Magnitude / Information Society". Bandcamp.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Information Society - Orders Of Magnitude2016
CD, Stany Zjednoczone
HAKATAK International
HAK7032

Opinie

Zainteresowałem się tą płytą, bo bardzo chciałem usłyszeć co nowego zaprezentują na swoim nowym albumie. Miałem nadzieję na coś równie ciekawego jak na Hello World. Po wysłuchaniu jej jestem jednak nieco zawiedziony. Muzyka oczywiście (w większości nagrań) brzmi ładnie, ale nie jest tak porywająca i nieskazitelna jak poprzednie wydawnictwo. Nie spodziewałem się też, że będą to wyłącznie ich interpretacje dorobku innych wykonawców więc pewnie to miało duży wpływ na moje odczucie po pierwszym odbiorze tej płyty. Wciąż jednak będzie to ekscytujące muzyczne przeżycie dla tych, którzy lubią dobrze zrobioną muzykę elektroniczną. Moim ulubionym kawałkiem, który wpadł mi od razu w ucho, był "Dominion" Sistersów.