Jean-Michel Jarre - Oxygene 3 (Album, 2016): oprawa graficzna przedniej okładki
Electronica 2 - The Heart Of Noise [2016]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Equinoxe Infinity [2018]
AlbumStudyjny2 grudnia 2016
  • w 2016 roku
  • - Jean-Michel Jarre Private Studio
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Oxygène 3 jest dziewiętnastym studyjnym albumem francuskiego muzyka elektronicznego i kompozytora Jean-Michela Jarre'a. Album zapowiedziany postem na Instagramie Jarre'a ukazał się 2 grudnia 2016 roku, w 40. rocznicę wydania oryginalnego albumu Oxygène.

Podczas nagrywania swoich albumów Electronica, Jarre skomponował i nagrał utwór, który jako powiedział: "zmusił mnie do zastanowienia się, czym mógłby być Oxygène, gdybym komponował go dzisiaj". Mając na uwadze 40-tą rocznicę, Jarre zdecydował się nagrać kolejny rozdział Oxygène, stosując oryginalne minimalistyczne podejście, ale wykorzystując nowe technologie do jego stworzenia. Podczas Electronica Tour, Jarre zaprezentował utwór "Oxygène 17", który został wydany jako singiel 4 listopada. W kwestii okładki albumu, Jarre powrócił ponownie do długoletniego współpracownika i wykonawcy okładki oryginalnego albumu Oxygène, Michela Grangera, aby stworzyć trójwymiarowy model jego oryginalnego obrazu, który posłużył jako okładka dla Oxygène.

Oxygène 3 został wydany jako samodzielny album na płytach CD, digital download i LP, a także w pakiecie Oxygène Trilogy. Oxygène Trilogy został wydany na płycie CD w formacie digipak oraz w edycji Ultimate, która zawiera płyty z albumami, a także przezroczysty winyl i ekskluzywną książeczkę. Książka zawiera zdjęcia i krótki opis różnych urządzeń nagrywających (magnetofony studyjne, master SSD i kasety, oprogramowanie DAW itp.) oraz instrumentów muzycznych (organów, syntezatorów, perkusji, wtyczek VST itp.) służących do nagrywania trzech albumów z serii Oxygène.

Zobacz również

Jean-Michel Jarre - Rendez-Vous
Rendez-Vous
Album, 1986
Jean-Michel Jarre - Equinoxe
Equinoxe
Album, 1978

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Jean-Michel Jarre - Oxygene 32016
Winyl, LP, Transparent, Europa
Columbia, Sony Music
88985361881