Jean-Michel Jarre - Revolutions
   Rendez-Vous [1986]
   Dyskografia
   Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
   Destination Docklands - The London Concert [1989]

   Statystyki ocen profesjonalnych krytyków

   5.5
   Ocena 5.5 / 10

   Najwyższa
   6
   Najniższa
   5
   Na podstawie 2 recenzji krytyków
   Zobacz oceny krytyków

   Informacje o płycie

   Revolutions to dziewiąty studyjny album muzyka elektronicznego i kompozytora Jean-Michela Jarre'a, wydany po raz pierwszy w sierpniu 1988 roku nakładem wytwórni Disques Dreyfus. Nagrań dokonano na przestrzeni lat 1987-1988 w Croissy Studio we Francji. Album obejmuje kilka gatunków, w tym symfoniczny industrial, inspiracje muzyką arabską, lekki pop gitarowy i etniczny electro jazz. Album osiągnął miejsce 2 na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, najlepszą pozycję Jarre'a od czasu wydania Oxygène. Koncert Destination Docklands w Londynie zbiegł się z wydaniem albumu.

   Zgodnie z notatkami z okładki albumu RevolutionsJeana Michela Jarre'a, znajdujący się na nim utwór zatytułowany "September" został nazwany i dedykowany działaczce ANC z RPA, Dulcie September, która została zamordowana w Paryżu 29 marca 1988 roku.

   Istnieją dwie wersje albumu, z których każda zawiera inną wersję utworu "Revolutions". Na oryginalnym wydawnictwie wstęp do utworu grany jest na flecie tureckim, natomiast późniejsze wznowienie albumu wykorzystuje arabską orkiestrę smyczkową jako wprowadzenie. Wersja ta posiada również inny akompaniament wokalny, śpiewany przez arabskiego wokalistę. "Revolutions" zawiera przerobioną próbkę niepublikowanej kompozycji Turka Kudsiego Ergunera, którą Jarre nabył od etnologa Xaviera Bellengera. Erguner wniósł sprawę do sądu i wygrał skromne odszkodowanie. Jarre usunął część z fletem Ney (piszczałka o zadęciu krawędziowym, rodzaj fletu, popularny w muzyce Bliskiego Wschodu) z nowych wydań płyty i z występów na żywo.

   Większość albumu była zagrana przy pomocy syntezatora Roland D-50, z większością programów dźwiękowych zebranych z własnych banków dźwięku, skompilowanych w jeden bank i wydanych później dla francuskiego magazynu "Keyboards".

   Płyta spotkała się z mieszanym odbiorem krytyków muzycznych, którzy stwierdzili, że w albumie tym nie ma nic rewolucyjnego. Jim Brenholts z AllMusic ocenił płytę na 2.5 z 5 gwiazdek, stwierdzając, że "choć łatwo jest nie lubić i odrzucić w kąt niektóre albumy z elektroniczną muzyką, wyzwanie polega na znalezieniu powodów, aby ponownie do nich powrócić i ich posłuchać. Tak jest w przypadku Revolutions Jeana Michela Jarre'a. (...) Jarre nie eksploruje żadnego nowego gruntu wraz z wydaniem tego albumu. Nadal jednak tworzy oryginalną muzykę w swoim własnym stylu".

   Zobacz również

   Jean-Michel Jarre - The Concerts in China
   The Concerts in China
   Album, 1982
     1 za 89.00 zł  Kup teraz
   Jean Michel Jarre - Chronologie
   Chronologie
   Album, 1993
     1 za 35.00 zł  Kup teraz
   Jean Michel Jarre - Rendez-Vous
   Rendez-Vous
   Singiel, 1986
     1 za 37.00 zł  Kup teraz

   Lista utworów

   Tytuł / WykonawcaCzas
   Jean-Michel Jarre
   5:09
   Jean-Michel Jarre
   5:09
   Jean-Michel Jarre
   2:18
   Jean-Michel Jarre
   4:12
   Jean-Michel Jarre
   4:27
   Jean-Michel Jarre
   4:57
   Jean-Michel Jarre
   5:21
   Jean-Michel Jarre
   4:42
   Jean-Michel Jarre
   3:54
   Jean-Michel Jarre
   4:09

   Certyfikaty i sprzedaż

   Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
     Francja289,200
     Wielka Brytania100,000  Złota płyta

   Góra