Jerry Goldsmith - Star Trek: First Contact (Original Motion Picture Soundtrack) (Album, 1996): oprawa graficzna przedniej okładki
Powder (Music From The Original Picture Soundtrack) [1995]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Executive Decision [1996]
AlbumŚcieżka dźwiękowa13 grudnia 1996
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Star Trek: First Contact (pol. Star Trek: Pierwszy Kontakt) to amerykański film science fiction z 1996 roku wyreżyserowany przez Jonathana Frakesa (w jego debiucie reżyserskim) i oparty na franczyzy Star Trek. Jest to ósmy film z serii Star Trek, a także drugi, w którym zagrała obsada ze Star Trek: The Next Generation. W filmie ekipa USS Enterprise-E podróżuje w czasie z XXIV wieku do połowy XXI wieku, aby powstrzymać cybernetycznych Borgów przed podbojem Ziemi poprzez zmianę jej przeszłości.

Kompozytor filmowy Jerry Goldsmith napisał muzykę do First Contact i był to trzeci film fabularny z serii Star Trek, który był jego autorstwa. Goldsmith napisał obszerny temat główny, który rozpoczyna się od fanfary Star Treka Alexandra Courage'a. Zamiast komponować groźny temat, aby podkreślić naturę Borgów, Goldsmith napisał temat pastoralny związany z pełnym nadziei pierwszym kontaktem ludzkości. W temacie wykorzystano czteronutowy motyw użyty w Star Trek V: The Final Frontier również jego autorstwa, który jest używany w First Contact jako ogólne powiązanie tematyczne. Do reprezentowania Borga wykorzystano groźny marsz z akcentami syntezatorów. Oprócz komponowania nowej muzyki, Goldsmith wykorzystywał swoją muzykę z poprzednich partytur Star Treka, w tym temat z pierwszego filmu, The Motion Picture. Temat klingoński z tego samego filmu jest używany do reprezentowania Worfa.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Jerry Goldsmith - Star Trek: First Contact (Original Motion Picture Soundtrack)1996
CD, CD-Extra, Europa
GNP Crescendo
74321469172