Kajagoogoo - Islands (Album, 1984): oprawa graficzna przedniej okładki
   White Feathers [1982]
   Dyskografia
   Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
   Gone To The Moon [2008]

   Informacje o płycie

   Islands to drugi album brytyjskiej grupy popowej Kajagoogoo, wydany 21 maja 1984 roku w wytwórni EMI. Był to pierwszy album grupy bez głównego wokalisty Limahla, który został zwolniony przez zespół w połowie 1983 roku i kontynuował karierę solową. Basista Nick Beggs, już jako główny wokalista grupy, przejął obowiązki wokalne, a także napisał teksty piosenek. Album został wyprodukowany w koprodukcji przez sam zespół, obecnie czteroosobową grupę, wraz z Colinem Thurstonem, który również wyprodukował ich debiutancki album, White Feathers. Jest to jak do tej pory ostatni album, na którym pojawił się założyciel grupy - perkusista Jez Strode. Album był również pierwszym, na którym Nick Beggs użył podczas nagrań instrumentu Chapman Stick (elektryczny instrument muzyczny, strunowy, gryfowy).

   Płyta nie sprzedawała się tak dobrze jak jej poprzedniczka, osiągając najwyższą pozycję na UK Albums Chart na miejscu 35. Pierwszy singiel z albumu, "Big Apple", osiągnął w Wielkiej Brytanii pozycję 8, ale kolejne single odniosły mniejszy sukces: "The Lion's Mouth" zajął 25 miejsce, a "Turn Your Back on Me" 47.

   W Stanach Zjednoczonych zespół zmienił nazwę na Kaja i Islands został wydany jako mini-LP zatytułowany Extra Play. Zawierał on tylko siedem utworów (pięć z albumu i dwa bonusowe remiksy), i uplasował się na 185 pozycji na Billboardzie 200. W wersji amerykańskiej, wersja "Turn Your Back on Me" była inna niż oryginalna wersja brytyjska, i została zremiksowana przez Steve'a Thompsona i Michaela Barbiero. Ten remiks został wydany jako singiel w Stanach Zjednoczonych i zajął miejsce 2 na listach przebojów.

   W 2004 roku oryginalny brytyjski album został zremasterowany i wydany ponownie na CD z siedmioma bonusowymi utworami.

   Zobacz również

   Kajagoogoo - Too Shy
   Too Shy
   Singiel, 1982
     1 za 9.00 zł  Kup teraz
   Kajagoogoo - White Feathers
   White Feathers
   Album, 1982

   Lista utworów

   Tytuł / WykonawcaCzas
   3:33
   4:09
   4:46
   5:16
   4:00
   4:52
   4:14
   3:54
   4:38

   Góra