Kim Wilde - Love Is (Album, 1992): oprawa graficzna przedniej okładki
Love Moves [1990]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Now & Forever [1995]
AlbumStudyjny18 maja 1992
  • w 1991 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Love Is to ósmy studyjny album Kim Wilde, wydany wiosną 1992 roku przez wytwórnię MCA Records. Materiał powstawał w 1991 roku i został zarejestrowany oraz zmiksowany w angielskim studiu Select Sound Studios. Artystka przy tym wydawnictwie współpracowała z Rickiem Nowelsem, tym samym autorem piosenek, który pisał między innymi dla Belindy Carlisle, a później Madonny. Trzy z jedenastu utworów zostały wyprodukowane przez niego, podczas gdy pozostałe osiem przez brata artystki, Ricky'ego Wilde'a. Album dotarł do #7 pozycji listy przebojów w Szwajcarii i na rynku tym (oraz szwedzkim) uzyskał status złotej płyty. Było to dopiero drugie wydawnictwo artystki wydane oficjalnie w Polsce (ukazało się na kasecie magnetofonowej nakładem Bass Records).

Kompozycje

Większość utworów na tym albumie była współtworzona przez Kim. Wokalistka długo zastanawiała się nad sobą, czego efektem jest piosenka "Who Do You Think You Are?", w której rozważa, jak zachowywała się przez lata swojej kariery. Na tym albumie było więcej piosenek miłosnych, a tytuły takie jak "Touched By Your Magic" i "Heart Over Mind" wskazują na tematykę tekstów.

Nowels napisał kompozycję "Love Is Holy", piosenkę, która natychmiast przypadła do gustu Kim, gdy usłyszała ją w jego studiu w Ameryce. Stała się ona pierwszym singlem, przynosząc artystce jej pierwszy brytyjski przebój w Top 20 od prawie czterech lat. Mimo, że dwa kolejne single nie dorównały temu sukcesowi, projekt jako całość został dobrze przyjęty przez krytyków, którzy zauważyli podobieństwa do Carlisle w niektórych utworach. Reszta albumu była jednak bardziej spójna z brzmieniem Wilde: gitarowe riffy na tle syntezatorów. Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk jest bardziej introspektywny i organiczny niż komercyjny pop Love Moves, a szczególnie przejmujący był utwór zamykający, "Too Late", w którym utrata miłości jest opisana w żałobnych tonach. Mick Karn zagrał na basie w "Try Again".

Odbiór krytyczny

Tim Marsh z magazynu Q opisał "Love Is Holy" jako "zdecydowanie najmocniejszy" i był pozytywnie nastawiony do utworów utrzymanych w średnim tempie, takich jak "Touched by Your Magic", w których Wilde demonstruje gamę swojego głosu[1].

Adnotacje

  1. Marsh, Tim (1992): "Recenzja płyty". Q.

Zobacz również

Kim Wilde - Snapshots
Snapshots
Album, 2011
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Kim Wilde - Chequered Love
Chequered Love
Singiel, 1981
  1 za 9.00 zł  Kup teraz
Kim Wilde - The Second Time
The Second Time
Singiel, 1984
  2 od 9.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Kim Wilde - Love Is1992
CD, Europa
MCA Records
MCD10625, MCAD10625

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Szwajcaria25,000  Złota płyta
  Szwecja50,000  Złota płyta