Kim Wilde - Love Moves (Album, 1990): oprawa graficzna przedniej okładki
Close [1988]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Love Is [1992]
AlbumStudyjny1 maja 1990
  • w latach 1989 - 1990
  • - Select Sound Studios (Knebworth, Wielka Brytania)
  • - RAK Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 3 minuty czytania

Love Moves to siódmy studyjny album Kim Wilde, wydany w maju 1990 roku przez wytwórnię MCA Records. Kompozycje zostały napisane przez artystkę w latach 1989-90, przy czym sześć z nich powstało przy udziale jej brata Ricky'ego, cztery wraz z Tonym Swainem. Produkcji w studiu Select Sound Studios oraz RAK Studios poraz kolejny podjął się Rickyi.

Album próbował wykorzystać sukces Close, ale chociaż był w Top 10 w krajach skandynawskich, nie sprzedał się tak dobrze jak jego poprzednik. Niektórzy krytycy podkreślili jego ogólną nijakość i wykorzystanie podobnych dźwięków produkcji. Na płycie pojawili się goście Jaki Graham, która dodała wokal wspierający i Deon Estus, grający na gitarze basowej. Sama Wilde uważała, że to był bardzo mocny album i było bardzo rozczarowujące, że nie poradził sobie za dobrze. Ale nie było to zbyt wielkim zaskoczeniem, ponieważ moja kariera wcześniej zawsze była bardzo zmienna. Więc nie był to kompletny szok... ale było to bardzo rozczarowujące[1].

Promocja albumu rozpoczęła się wiosną 1990 roku wraz z wydaniem singla "It's Here", utworu z hiszpańskimi gitarami. Był to jednak pierwszy projekt Wilde, który nie przyniósł żadnych singli w Top 40 w Wielkiej Brytanii ("Time" jest najniżej notowanym singlem w jej dyskografii). Łącznie pięć utworów zostało wydanych w Europie, z których "It's Here" stało się hitem Top 20 w krajach skandynawskich, a "Can't Get Enough" weszło do Top 20 i długo utrzymywało się na francuskiej liście przebojów.

Sam zaś album dotarł do miejsca #10 w Szwecji oraz Norwegii. Na Wyspach przebywał na liście przebojów UK Albums Chart zaledwie przez trzy tygodnie, nie poprawiając przez ten czas swojej pozycji z debiutu (#37). W Australii album osiągnął szczyt na poziomie #126 lokaty na zestawieniu ARIA[2].

Wydania

Album Love Moves ukazał się oryginalnie na płycie kompaktowej, winylu oraz kasecie magnetofonowej. Dostępny był przede wszystkim w Europie, choć nabyć go można było również w takich krajach jak Japonia, Singapur czy Turcja. Wytwórnia zupełnie zrezygnowała z promocji artystki w Ameryce: w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie album ten nie został w ogóle wydany aż do dzisiaj. W Polsce również nie było oficjalnego nakładu, ale za to pojawiły się liczne nieoficjalne wydania kasetowe. Od czasu pierwszego wydania w 1990 roku, album ten nie był jeszcze nigdy wznawiany (oprócz Japonii w 1991 roku). Z tego powodu używane egzemplarze powoli zyskują na wartości.

Odbiór krytyczny

Love Moves otrzymał w większości negatywne recenzje od współczesnych krytyków. Colin Irwan ze Smash Hits, pomimo odniesienia się do Wilde jako jednej z bardziej pożądanych ocalałych osobistości popu[3], oskarżył piosenkarkę o "niedocenianie" siebie". Opisał "It's Here" jako "pozbawione charakteru", a sam album jako zawierający produkcję wagi piórkowej i pozbawiony wyobraźni materiał[3]. Pochwalił nieco "Time" (który porównał do twórczości Belindy Carlisle) i "In Hollywood" (z "Madonnowym poczuciem dramatyzmu"). Magazyn Q uznał album za rozczarowanie, pisząc między innymi o pozbawionym charakteru głosie Wilde[4].

Adnotacje

  1. Program Frequenstar na kanale M6 francuskiej telewizji, wyemitowany 5 października 1992
  2. "Response from ARIA re: chart inquiry, received 2015-11-09". Imgur.
  3.   12Irwin, Colin (1990): "Recenzja płyty". Smash Hits.
  4. "Recenzja płyty". Q (1990).

Zobacz również

Kim Wilde - The Second Time
The Second Time
Singiel, 1984
  2 od 9.00 zł  Kup teraz
Kim Wilde - Snapshots
Snapshots
Album, 2011
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Kim Wilde - Dancing In The Dark
Dancing In The Dark
Singiel, 1983
  1 za 9.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Kim Wilde - Love Moves1990
CD, Europa
MCA Records
MCD 06088, DMCG 6088
Kim Wilde - Love Moves1990
CD, Europa
MCA Records
2292-57225-2, DMCG6088

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Szwajcaria25,000  Złota płyta