Kraftwerk - Tour De France Soundtracks (Album, 2003): oprawa graficzna przedniej okładki
Electric Cafe [1986]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
3-D (1 2 3 4 5 6 7 8) [2017]
AlbumStudyjny4 sierpnia 2003
  • - Klingklang Studio (Düsseldorf, Niemcy)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Tour de France Soundtracks jest dziesiątym studyjnym albumem niemieckiej grupy elektronicznej Kraftwerk, wydanym w sierpniu 2003 roku. W październiku 2009 r. została ponownie wydana pod tytułem Tour de France. Album został nagrany z okazji setnej rocznicy pierwszego wyścigu rowerowego Tour de France, choć nie dotrzymano planowanego terminu premiery. Zawiera nowe nagranie ich singla o tej samej nazwie z 1983 roku, a okładka obu wydawnictw jest niemal identyczna. Ogłoszenie tego wydawnictwa wywołało spore oczekiwania, ponieważ minęło 17 lat od wydania przez grupę pełnego albumu z nowym materiałem studyjnym (ostatni Electric Cafe z 1986 roku, znany również jako Techno Pop).

Album ten nie miał oddzielnych niemieckich i międzynarodowych wokalnych miksów, tak jak to miały wcześniejsze płyty Kraftwerk, i został wydany tylko w jednej wersji, z mieszanką francuskiego, niemieckiego i angielskiego. Teksty współtworzyli Ralf Hütter i Maxime Schmitt, którzy wcześniej kierowali wytwórnią Capitol w Pathé-Marconi (część grupy EMI, firmy dystrybuującej muzykę Kraftwerk we Francji) i od połowy lat 70. byli związani z zespołem.

Krótkie dżingle zostały dostarczone nadawcy telewizyjnemu Eurosport w celu wykorzystania ich do relacjonowania trasy Tour de France 2003.

Album osiągnął najwyższą lokatę w Niemczech, stając się pierwszą płytą zespołu na pozycji pierwszej w ich rodzimym kraju.

Nowo zremasterowane wydanie albumu zostało wydane przez EMI Records, Mute Records i Astralwerks Records na płycie CD i udostępnione w formacie cyfrowym do pobrania w październiku/listopadzie 2009 roku, a ciężkie (180 gramowe) wydania winylowe ukazały się na przełomie listopada i grudnia 2009 roku.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Kraftwerk - Tour De France Soundtracks2003
CD, Wielka Brytania i Europa
EMI
591 710 2, 72435 91710 2 9