Kylie Minogue - Kylie Minogue (Album, 1994): oprawa graficzna przedniej okładki
Let's Get to It [1991]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Impossible Princess [2003]
AlbumStudyjny19 września 1994
  • pomiędzy 1993 a 1994 rokiem
  • - Sarm West Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Power Station (Nowy Jork, Stany Zjednoczone)
  • - Axis Studios (Nowy Jork, Stany Zjednoczone)
  • - Whorga Musica
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Kylie Minogue to piąty studyjny album nagrany przez australijską piosenkarkę Kylie Minogue. Został wydany 19 września 1994 roku przez wytwórnię Deconstruction w Wielkiej Brytanii oraz Mushroom Records w Australii. Po opuszczeniu Pete Waterman Entertainment, Minogue chciała ugruntować swoją wiarygodność i podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią płytową Deconstruction na początku 1993 roku. Związała się z różnorodną grupą współpracowników, aby eksperymentować z różnymi dźwiękami. Po ogólnie nieudanych sesjach z Saint Etienne i The Rapino Brothers, Minogue współpracowała z nowymi producentami, takimi jak Brothers in Rhythm, M People, Farley & Heller i Jimmy Harry.

specjalna książka z fotografiami dołączona do promocyjnego wydania albumu Kylie Minogue
Dołączona do wydania promocyjnego książka ze zdjęciami Kylie Minogue.
Nigdy nie została wydana dla szerokiej publiczności i pozostaje jedną z najbardziej poszukiwanych wśród kolekcjonerskich przedmiotów związanych z artystką.

Muzycznie, Kylie Minogue to album dance-pop zawierający elementy dance, R&B i muzyki współczesnej. Lirycznie porusza tematy miłości, uwodzenia i kobiecości. Krytycy muzyczni chwalili produkcję i wokal Minogue, zauważając jednocześnie początek nowego etapu w karierze artystki. Wydawnictwo osiągnęło pozycje w pierwszej piątce listy przebojów w Wielkiej Brytanii i Australii, a także uzyskało w obu tych krajach status złotej płyty. Minogue otrzymała trzy nominacje na gali ARIA Music Awards w 1995 roku za swoją pracę nad Kylie Minogue, wygrywając w kategorii za najlepszy teledysk z utworem "Put Yourself In My Place".

Aby wypromować album została wydana limitowana edycja z ozdobną książką do przeglądania, a w niej fotografie Kylie wykonane przez Ellen von Unwerth i Katerinę Jebb (edycja dostępna była wyłącznie wytwórniom płytowym, stacjom radiowym, przedstawicielom mediów czy magazynom mody). Ukazały się także trzy single: "Confide In Me", "Put Yourself in My Place" i "Where Is the Feeling?", a każdy z nich osiągnął pozycje w pierwszej dwudziestce w Wielkiej Brytanii. Minogue była zaangażowana w dwa projekty filmowe w czasie, gdy Kylie Minogue został wydany, co kilka razy opóźniło proces promocyjny. Album został wznowiony w Europie w 2018 roku i powrócił na listę przebojów UK Albums Chart oraz Scottish Albums Chart.

Zobacz również

Kylie Minogue - Slow
Slow
Singiel, 2003
Kylie - X
X
Album, 2007
Kylie - Showgirl - Homecoming Live
Showgirl - Homecoming Live
Album, 2007
  1 za 19.00 zł  Kup teraz

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
5:51
4:25
4:45
6:58
4:54
5:30
4:45
7:46
6:43
5:26

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Kylie Minogue - Kylie Minogue1994
CD, Wielka Brytania i Europa
BMG, Deconstruction
74321 22749 2

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Australia35,000  Złota płyta
  Wielka Brytania124,806  Złota płyta
  Japonia23,440