Kylie Minogue - Let's Get to It (Album, 1991): oprawa graficzna przedniej okładki
Rhythm Of Love [1990]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Kylie Minogue [1994]
AlbumStudyjny14 października 1991
  • w 1991 roku
  • - Power Station (Nowy Jork, Stany Zjednoczone)
  • - PWL The Hit Factory
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Let's Get to It to czwarty studyjny album australijskiej artystki Kylie Minogue. Było to ostatnie wydawnictwo długogrające wymagane do wypełnienia jej kontraktu z Pete Waterman Limited (PWL), wydane przez wytwórnię w Wielkiej Brytanii 14 października 1991 roku. Mushroom Records dystrybuowało album w Australii 25 listopada 1991 roku. Po tym, jak Matt Aitken opuścił trio Stock Aitken Waterman (SAW) na początku 1991 roku, pozostali producenci chcieli zrobić kolejny album z Minogue, chociaż nie było to dla niej zobowiązanie umowne. Mike Stock i Pete Waterman zgodzili się po raz pierwszy podzielić się z Minogue autorstwem swoich piosenek w sześciu utworach. Spędzili miesiące nagrywając w PWL Studios, poświęcająć więcej czasu niż na którykolwiek z jej poprzednich albumów studyjnych.

Muzycznie, Let's Get to It różni się brzmieniem od jej poprzednich płyt, zawierając w sobie hip hop, new jack swing, house i gatunki dance-pop. Krytycy muzyczni wystawili mieszane recenzje, uznając kreatywną kontrolę Minogue i jej prowokacyjny wizerunek, mimo że byli ambiwalentni wobec produkcji. Album jest jednym z najmniej udanych wydawnictw studyjnych artystki w dorobku, nie osiągając pierwszej dziesiątki na listach przebojów zarówno w jej rodzinnej Australii, jak i Wielkiej Brytanii. Niemniej jednak, od tego czasu uzyskał status złotej płyty w Australii nadany tamtejszy przemysł muzyczny (ARIA).

Z Let's Get to It ukazały się cztery single, w tym brytyjskie przeboje z Top 10 - "If You Were with Me Now" i "Give Me Just A Little More Time". Pozostałe, "Word Is Out" i "Finer Feelings", osiągnęły tam pozycje w Top 20. Minogue promowała album trasą koncertową Let's Get to It Tour, która odbyła się w Europie w październiku i listopadzie 1991 roku. Płyta została wznowiona w Wielkiej Brytanii dopiero w 2015 roku i do tego czasu można było nabyć tylko używane egzemplarze z pierwszego wydania.

Zobacz również

Kylie Minogue - Kylie
Kylie
Album, 1988
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Kylie Minogue - Rhythm Of Love
Rhythm Of Love
Album, 1990
Kylie - Ultimate Kylie
Ultimate Kylie
Kompilacja, 2004
  1 za 19.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Kylie Minogue - Let's Get to It1991
CD, Niemcy
PWL Records
9031-75766-2, HFCD 21

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Australia35,000  Złota płyta
  Japonia25,350