Lisa Gerrard - The Silver Tree (Album, 2006): oprawa graficzna przedniej okładki
Immortal Memory [2004]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Lisa Gerrard [2007]
AlbumStudyjny5 grudnia 2006
  • w 2006 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

The Silver Tree to album Lisy Gerrard z 2006 roku. Była to jej pierwsza solowa płyta wydana od czasu The Mirror Pool (1995). Album został początkowo wydany w formacie cyfrowym, a następnie w wersji CD pod koniec 2006 roku, najpierw w Australii przez Rubber Records, a następnie przez Nettwerk w Europie, Sonic Records w Polsce i Storm Creation w Wielkiej Brytanii. Amerykańskie wydanie od Rubber z 2007 roku zawierało dodatkowy utwór "Entry".

Album został zakwalifikowany do australijskiej Nagrody Muzycznej w 2006 roku. Najwyższe miejsce osiągnął na liście Billboardu New Age Albums chart, gdzie uplasował się na 4 pozycji.

Steve Hochman z Los Angeles Times określił album jako "hipnotyczny, nastrojowy", podczas gdy krytyk AllMusic Thom Jurek pochwalił płytę, mówiąc: "Fani Gerrard uznają ją za nieodpartą pokusę, pomimo braku dramaturgii, a fani muzyki ambient bez wątpienia docenią jej różne muzyczne faktury, wymiary i starannie dobrane dźwięki. Tak, jest piękna, uduchowiona i poruszająca, a także tajemnicza i angażująca odbiorcę zarówno na poziomie słuchowym jak również tekstowym".

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Lisa Gerrard - The Silver Tree2006
CD, Wielka Brytania
Storm Creation
CDSTC001