Madonna - I'm Going To Tell You A Secret (Album, 2006): oprawa graficzna przedniej okładki
The Virgin Tour [1985]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
The Confessions Tour [2007]
AlbumKoncert20 czerwca 2006
  • pomiędzy 4 a 5 września 2004 roku
  • - Palais Omnisports Paris-Bercy (Paris, Francja)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

I'm Going to Tell You a Secret to pierwszy album koncertowy amerykańskiej piosenkarki i autorki tekstów Madonny, zawierający utwory z filmu dokumentalnego o tej samej nazwie. Film opowiada o kulisach trasy koncertowej artystki Re-Invention World Tour (2004) i został wyreżyserowany przez Jonasa Åkerlunda. Album został wydany 20 czerwca 2006 roku przez wytwórnię Warner Bros. Records w formacie dwupłytowym i zawiera CD z 13 piosenkami z koncertu oraz demo z jej dziesiątego albumu studyjnego Confessions on a Dance Floor (2005) oraz płytę DVD z filmem dokumentalnym. Film dokumentalny i album zostały również wydane w formie cyfrowej do pobrania w iTunes Store.

Płyta CD zawiera dwa wcześniej nagrane utwory, "The Beast Within" i "Hollywood", podczas gdy w dodatkach na DVD dostępnych jest 12 usuniętych scen z filmu dokumentalnego. Wydawnictwo spotkało się z pozytywną reakcją krytyków i zostało nominowane do nagrody Grammy w 2007 roku w kategorii Najlepszy Teledysk Długo Formowy. Album znalazł się w pierwszej dziesiątce list przebojów w Belgii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech i Szwajcarii, podczas gdy DVD znalazło się na szczycie listy przebojów w Australii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

Album zawiera oryginalną wersję demo "I Love New York", utworu, który później znalazł się na jej albumie z 2005 roku Confessions on a Dance Floor w formie tanecznej. Utwór został pierwotnie nagrany jako piosenka rockowa przed ponownym zarejestrowaniem. Pierwotnie Warner Bros. ogłosiło, że teledysk do "American Life" w wersji reżyserskiej będzie dołączony jako dodatek do filmu dokumentalnego, z informacją prasową również zawierającą tę informację. Teledysk nie został jednak ostatecznie dołączony i nie podano powodu jego pominięcia.

DVD zostało nakręcone w formacie 1.78:1 na jednostronnej, dwuwarstwowej płycie, z obrazem dostosowanym do telewizorów 16×9. Czarno-białe wizualizacje mieszają wiele stylów wizualnych i zawierają ziarno i nieregularną ostrość. Niekoncertowe sekwencje kolorowe były utrzymane w tym samym stylu, zaś sekwencje występów są w wysokiej rozdzielczości. Dźwięk przestrzenny 5.1 jest wykorzystywany głównie podczas sekwencji występów na żywo.

Stephen Thomas Erlewine z serwisu muzycznego AllMusic uznał, że przeróbki starszych przebojów Madonny, takich jak "Into The Groove" i "Holiday", nadały im nieco kiczowaty, eurotandentny charakter, taki jak piosenkom z Confessions on a Dance Floor. Dodał, jednak że [przeróbki] pomagają nadać płycie spójny charakter, nawet jeśli występ na żywo, podobnie jak album, który reklamuje, jest pozbawiony humoru. Jako pierwsza płyta Madonny na żywo, I'm Going to Tell You a Secret jest solidna oraz zabawna i nawet, jeśli nadmiar drobiazgów na dołączonym DVD powoduje, że tylko zatwardziali fani będą siedzieć przez te dwie godziny [i je oglądać], jest to jednak całkiem dobrze zrealizowane wydawnictwo[1].

Adnotacje

  1. Erlewine, Stephen Thomas: "Recenzja płyty". AllMusic.

Zobacz również

Madonna - Something to Remember
Something to Remember
Kompilacja, 1995
  1 za 12.00 zł  Kup teraz
Madonna - Like A Virgin
Like A Virgin
Singiel, 1984

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
5:04
5:31
4:04
5:21
3:59
4:03
2:27
5:22
5:21
3:51
7:19
4:54
5:44
2:52
DVD

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Madonna - I'm Going To Tell You A Secret2006
CD, DVD, Stany Zjednoczone
Warner Bros. Records
49990-2
Madonna - I'm Going To Tell You A Secret2006
DVD, CD, DVD-Video, PAL, Częściowo zmiksowane, Europa
Warner Bros. Records
9362-49990-2

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Francja100,000  Złota płyta
  Wielka Brytania39,000
  Włochy80,000
  Stany Zjednoczone85,000