New Order - Low-life (Album, 1985): oprawa graficzna przedniej okładki
Power, Corruption & Lies [1983]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Brotherhood [1986]
AlbumStudyjny13 maja 1985
  • w 1984 roku
  • - Britannia Row Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Jam Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Low-Life to trzeci studyjny album angielskiego zespołu rockowego New Order. Wydany w maju 1985 roku przez Factory Records, uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł New Order, ukazujące moment, w którym zespół zakończył przechodzenie od post-punkowego dziedzictwa do dance rocka. Album ukazuje zwiększone włączenie przez New Order syntezatorów i samplerów, przy jednoczesnym zachowaniu rockowych aspektów ich wcześniejszej twórczości. Oryginalne wydawnictwo Factory (Japonia i Wielka Brytania) w wersji CD tego albumu jest zmasterowane z preemfazą (zwiększenie wysokich częstotliwości, celem zredukowania szumu).

Płytę poprzedziło wydanie pełnej wersji "The Perfect Kiss" jako singla (na albumie pojawia się tylko wersja zedytowana). Remiks "Sub-culture" Johna Robiego ukazał się również jako singiel 12". Obie te rozbudowane wersje zostały ostatecznie włączone do Substance w 1987 roku.

Utwory z tej płyty stały się podstawą wideoklipu koncertowego New Order, Pumped Full of Drugs, nakręconego w Tokio na krótko przed wydaniem albumu. Utwór "This Time of Night" został pierwotnie zatytułowany "Pumped Full of Drugs".

Okładka albumu jest jedynym wydawnictwem New Order, na której znalazły się zdjęcia członków zespołu. Wydanie na CD zawiera zdjęcie perkusisty i klawiszowca Stephena Morrisa na przodzie, podczas gdy wewnątrz znajdują się cztery fotografie artystów oraz półprzezroczysty kawałek papieru, który umożliwia słuchaczowi wybranie członka grupy, który jest widziany przez okładkę.

W 2008 roku album został ponownie wydany w Edycji Kolekcjonerskiej z bonusowym krążkiem, w tym 17-minutową, kompletną wersją "Elegii", która wcześniej była dostępna tylko na limitowanym CD z boxu Retro z 2002 roku oraz, po raz pierwszy w formacie cyfrowym, nieedytowanym 12-calowym miksem "The Perfect Kiss".

Wideoklip do "The Perfect Kiss" wyreżyserował Jonathan Demme. Piosenka "Elegia" pojawiła się w nominowanym do Oscara filmie krótkometrażowym More Marka Osborne'a, a także została wykorzystana na E3 2015 w zwiastunie do gry wideo Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

W 2015 roku album został ponownie wydany i zremasterowany na potrzeby amerykańskiego iTunes Store.

Zobacz również

New Order - Blue Monday
Blue Monday
Singiel, 1983
  1 za 49.00 zł  Kup teraz
New Order - Substance
Substance
Kompilacja, 1987
New Order - (The Rest Of) New Order
(The Rest Of) New Order
Kompilacja, 1995

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
New Order - Low-life1986
Winyl, LP, Polska
Tonpress
SX-T63, SX-T 63
New Order - Low Life1988
CD, Stany Zjednoczone
Qwest Records
9 25289-2
New Order - Low Life2008
2 CD, CD, Wszystkie nośniki, Reedycja, Remastering, Wielka Brytania
Rhino Records, London Records
2564693700

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Kanada50,000  Złota płyta