Nik Kershaw - Human Racing (Album, 1984): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
The Riddle [1984]
AlbumStudyjny27 lutego 1984
  • - Sarm West Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Cherokee Studios (Los Angeles, Stany Zjednoczone)
  • - Marcus Recording Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Sarm East Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Human Racing jest debiutancką studyjną płytą angielskiego piosenkarza i autora piosenek Nika Kershawa. Pierwotnie album ukazał się w lutym 1984 roku nakładem wytwórni MCA. Kilka utworów takich jak "Drum Talk" opierało się na improwizacji, inne, jak "I Won't Let the Sun Go Down on Me", miały przesłanie polityczne.

Był to najbardziej udany komercyjnie album solowy artysty, który uplasował się na miejscu #5 na brytyjskiej liście Albums Chart i na #35 na australijskich listach przebojów ARIA. Album znalazł się również w pierwszej dziesiątce w kilku innych krajach, m.in. w Niemczech, Finlandii i Norwegii. Album wprowadził na rynek cztery single w Wielkiej Brytanii i wszystkie zdobyły wysokie pozycje na liście przebojów. "Wouldn't It Be Good" uplasował się na 4 pozycji, "Dancing Girls", na 13, "I Won't Let the Sun Go Down on Me" na 2, a "Human Racing" na 19. Album był 22 najlepiej sprzedającym się albumem w Wielkiej Brytanii w 1984 roku i otrzymał nominację do Najlepszego Brytyjskiego Albumu na Brit Awards w 1985 roku. Album uzyskał status Platynowej Płyty nadany przez BPI.

Album został ponownie wydany 27 lutego 2012 roku przez wytwórnię Universal i zawiera rzadkie bonusowe treści. Ponowne wydanie to zestaw 2 CD z oryginalnym albumem cyfrowo zremasterowanym z oryginalnych 1/2" taśm miksowych. Zawartość bonusowa składa się ze powiązanych 12-calowych miksów i stron B singli, w tym wcześniej niepublikowanej wersji "Bogart", specjalnego miksu "Shame on You" i wersji na żywo "Cloak and Dagger" nagranej w Hammersmith Odeon.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Nik Kershaw - Human Racing1984
CD, Europa
MCA Records
MCD 01892, DMCL 1892, 811 892-2
Nik Kershaw - Human Racing1984
Winyl, LP, Europa
MCA Records
250 574-1, MCF 3197

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikatRok przyznania
  Wielka Brytania300,000  Platynowa płyta październik 1984