No-Man - Wild Opera (Album, 1996): oprawa graficzna przedniej okładki
Flowermix [1995]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Dry Cleaning Ray [1997]
AlbumStudyjny9 września 1996
  • w sierpniu 1994 roku
  • - No Man's Land (Hemel Hempstead, Wielka Brytania)
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Wild Opera jest trzecim studyjnym albumem brytyjskiej formacji artystycznej No-Man, wydanym na początku września 1996 roku nakładem wytwórni 3rd Stone. Materiał został zarejestrowany miesiąc wcześniej w angielskim studiu No Man's Land, należącym do członka tej grupy, Stevena Wilsona, bardziej znanego z pracy w progresywnym zespole Porcupine Tree. Produkcją płyty zajął się Wilson wraz ze Timem Bownessem. Wydawnictwo prezentuje wpływy art rocka, trip hopu i dubu, które zostały rozwinięte podczas improwizacyjnych sesji pisarskich.

W 1996 roku, No-Man ogłosił swój powrót w nowej wytwórni, 3rd Stone Ltd., w której swoje płyty wydawali także Spacemen 3 i Bark Psychosis. Album został poprzedzony singlem "Housewives Hooked on Heroin", który ukazał się wczesną jesienią tego roku i był przedsmakiem nowego wydawnictwa długogrającego.

Większość albumu powstała w wyniku serii spontanicznych improwizacji nagranych w ciągu kilku godzin, a nie zaplanowanych prób pisania piosenek. Na płycie pojawiły się surowe wyniki trzech takich sesji.

Sam utwór tytułowy nie jest podany na liście i pojawia się jako "ukryte" nagranie bonusowe, następujące po zupełnie pustej, trzynastej ścieżce wydania na płycie kompaktowej.

Jeden z utworów z Wild Opera, a mianowicie "Dry Cleaning Ray", został wydany jako singiel w 1997 roku. Zrodził on również mini-album Dry Cleaning Ray, który prezentował przerobiony materiał Wild Opera, cover Serge'a Gainsbourga, remiksy (m.in. "Punished For Being Born", która była wersją utworu "Housewives Hooked on Heroin" w interpretacji Muslimgauze) oraz kawałki instrumentalne. Wydawnictwo to oferuje również nowe utwory, takie jak "Sicknote".

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
No-Man - Wild Opera1996
CD, Wielka Brytania
3rd Stone
stone 027CD
No-Man - Wild Opera1997
Kaseta, Polska
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Rock-Serwis
RSMC 046