Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Down to Earth to ósmy album brytyjskiego wokalisty heavy metalowego Ozzy'ego Osbourne'a. Wydany 16 października 2001 roku, osiągnął miejsce 19 na UK Albums Chart i czwarte na US Billboard 200. "The Ozzfest radził sobie dobrze", wyjaśnił Osbourne. "Po prostu chciałem być jak Grateful Dead i kontynuować to poprzez trasę koncertową, ale wytwórnia powiedziała, że chcieliby nowy album Ozzy'ego."

Z Down to Earth pochodzą tylko dwa single, chociaż oba znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu US Hot Mainstream Rock Tracks i osiągnęły miejsce 18 na UK Singles Chart. Album otrzymał certyfikat Platyny i sprzedał się w ponad 1,6 miliona egzemplarzy na całym świecie.

Pomijając jego wkład w ponowne nagrania wcześniejszego materiału Ozzy'ego, Down to Earth jest jedynym albumem studyjnym Osbourne'a, na którym występuje basista Robert Trujillo, który dołączył do Metallici w 2003 roku. Był to pierwszy album Osbourne'a, na którym pojawił się perkusista Mike Bordin, wcześniej występujący w Faith No More, choć grał z Osbourne'em na żywo od 1996 roku. Choć gra na albumie, gitarzysta Zakk Wylde nie współpracował jako autor tekstów po raz pierwszy od dołączenia do zespołu Osbourne'a w 1988 roku, ponieważ wiele z tych utworów zostało napisanych zanim Wylde ponownie dołączył do zespołu. Poprzedni gitarzysta Osbourne'a, Joe Holmes, był zaangażowany w pisanie piosenek, a Osbourne zdecydował się na użycie zewnętrznych kompozytorów, takich jak producent Tim Palmer i współpracownik Aerosmith, Marti Frederiksen.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Ozzy Osbourne - Down to Earth2001
CD, CD-Extra, Stany Zjednoczone
Epic
EK 63580

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikatRok przyznania
  Kanada100,000  Platynowa płyta 2002
  Wielka Brytania60,000  Srebrna płyta 2013
  Stany Zjednoczone1,000,000  Platynowa płyta 2003
Podsumowanie regionów
Cały świat1,600,000 ^
^ Liczba sprzedanych egzemplarzy niepotwierdzona oficjalnymi danymi sprzedaży