Peter Murphy - Deep (Album, 1989): oprawa graficzna przedniej okładki
Love Hysteria [1988]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Composition [1990]
AlbumStudyjny19 grudnia 1989
  • w 1989 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Deep jest trzecim solowym albumem studyjnym angielskiego muzyka Petera Murphy'ego. Wyprodukowany przez Simona Rogersa, album został wydany 19 grudnia 1989 roku przez RCA oraz Beggars Banquet Records i zawiera wkład zespołu wspierającego Murphy'ego, The Hundred Men.

Z albumu pochodzą trzy single: "The Line Between the Devil's Teeth (And That Which Cannot Be Repeat)", "Cuts You Up" i "A Strange Kind of Love". Utwór "Cuts You Up" stał się współczesnym hitem rockowym w 1990 roku, spędzając siedem tygodni na szczycie amerykańskich list przebojów i przechodząc do Billboard Hot 100, gdzie osiągnął pozycję 55. Inne single również notowały na liście Modern Rock Tracks, osiągając odpowiednio miejsca 18 i 21.

Ned Raggett z serwisu AllMusic pochwalił album, stwierdzając, że "Deep ukazał Murphy'ego balansującego pomiędzy masowym urokiem, a jego własną, odrębną sztuką, czyniąc to z niespotykaną perfekcją", a także napisał, że "Murphy po prostu brzmi, jakby cieszył się życiem, śpiewając zarówno dla czystej radości, jak i dla dramatycznej mocy jego porywającego głosu".

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Peter Murphy - Deep1989
CD, Rosja
Beggars Banquet
BBL 107 CD