Pseudo Echo - Love An Adventure (Album, 1987): oprawa graficzna przedniej okładki
Love an Adventure [1985]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Race [1988]
AlbumStudyjnylistopad 1985
  • pomiędzy 1985 a 1986 rokiem
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Love an Adventure to drugi studyjny album australijskiego zespołu new wave, Pseudo Echo. Oryginalnie został wydany w 1985 roku tylko w Australii (gdzie znalazł się na #14 miejscu listy przebojów) oraz w Indonezji, Nowej Zelandii i na Filipinach. W 1987 roku ukazało się wydanie zawierające ponownie nagrane wokale i kilka innych utworów na płycie, niż na australijskim wydawnictwie. Przeznaczone było na rynek północno-amerykański oraz Europę, Japonię oraz kilka innych krajów świata. Ta wersja wydana została przez wytwórnię RCA Records.

Michael Sutton z AllMusic dał albumowi 4 z 5 gwiazdek, mówiąc: "Ich cover ''Funkytown'' Lipps Inc. niestety zniekształcił nieco styl całego albumu, który naładowany był dance rockowymi kawałkami. Pseudo Echo chce, aby ludzie poruszali stopami, a album jest zaopatrzony w taneczne przyprawy, takie jak "Living in a Dream", "Listening" i funky "Try". "Funkytown" dało natomiast Pseudo Echo komercyjny sukces, nie będąc przy tym reprezentatywnym przykładem całości, a reszta albumu Love an Adventure udowodniła, że są zdolni do czegoś więcej".

Albumowi w tym wydaniu udało się wspiąć na #21 lokatę listy przebojów w Szwecji oraz na #57 na amerykańskim Billboardzie 200 w Stanach Zjednoczonych. Wydanie australijskie z 1985 roku zdobyło natomiast w Australii status Platynowej Płyty.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Pseudo Echo - Love An Adventure1987
Winyl, LP, Kanada
RCA Victor
5730-1-R
Pseudo Echo - Love an Adventure1987
CD, Niemcy
RCA
PD 90024