Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 6.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Volume I to debiutancki album studyjny niemieckiej dziewczęcej grupy Queensberry. Wydany przez Starwatch Music, Cheyenne Records i Warner Music 12 grudnia 2008 roku w niemieckojęzycznej Europie, na tydzień przed ogłoszeniem czwartego członka kwartetu w finale show Popstars – Just 4 Girls. Album powstał w trzech wersjach, z których każda zawierała inne gwiazdy konkurujące o członkostwo w grupie Queensberry, w tym Katharinę "KayKay" Kobert, Patricię Ivanauskas oraz ostatecznie wybraną ostatnią członkinię zespołu Antonellę Trapani.

Wytwórnia Starwatch zaprosiła kilku producentów i autorów tekstów piosenek, aby współpracowali z finalistami nad Volume I, w tym Alexandrowi Geringasowi, Henrikowi Menzelowi, Tommy'emu "Petone" Petersowi, Johnowi McLaughlinowi, Pete Kirtleyowi i brytyjskiej ekipie producenckiej Snowflakers, z których część odtworzyła swój materiał, który wcześniej został nagrany przez innych międzynarodowych artystów, takich jak Katherine McPhee, Emily Haines, Shaznay Lewis, Anna Abreu, Margaret Berger i Clea na ich własnych albumach.

Po wydaniu, Volume I zadebiutował na trzeciej pozycji na niemieckiej liście przebojów, osiągając jednocześnie pierwszą dziesiątkę w Austrii i pierwszą dwudziestkę w Szwajcarii. Ostatecznie płyta uzyskała status złotej płyty nadany zarówno przez BVMI (Niemcy), jak i IFPI Austria, wskazując na sprzedaż przekraczającą 110.000 egzemplarzy. Oryginalna wersja wyprodukowała podwójny singiel A "I Can't Stop Feeling / No Smoke", podczas gdy kolejny "Too Young" ukazał się w luksusowej edycji Volume I, która ukazała się w czerwcu 2009 roku, zawierającej siedem dodatkowych utworów.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Queensberry Feat. Patricia - Volume 12008
CD, Niemcy, Austria i Szwajcaria
  1 za 6.00 zł  Kup teraz
Starwatch Music
5051865244721

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Austria10,000  Złota płyta
  Niemcy100,000  Złota płyta