Ritchie Blackmore's Rainbow - Stranger In Us All (Album, 1995): oprawa graficzna przedniej okładki
Bent Out Of Shape [1983]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią w dyskografii artysty
AlbumStudyjny21 sierpnia 1995
  • w 1995 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Stranger in Us All to ósmy i ostatni album studyjny zreformowanego brytyjskiego zespołu hard rockowego Rainbow. Został nagrany w trzech amerykańskich studiach w pierwszej połowie 1995 roku i wydany w sierpniu nakładem wytwórni BMG Entertainment oraz RCA. Materiał został wyprodukowany przez Pata Regana oraz Ritchiego Blackmore'a i zawiera kompozycje w większości autorstwa tego drugiego. Ostatni na płycie utwór "Still I'm Sad" został pierwotnie nagrany przez grupę The Yardbirds na ich albumie Having a Rave Up with The Yardbirds. Piosenka była wcześniej wykonywana jako instrumentalna przez Rainbow z okresu Dio na pierwszym wydawnictwie Ritchie Blackmore's Rainbow oraz z wokalem na On Stage i innych płytach koncertowych.

Gitarzysta Ritchie Blackmore złożył w 1994 roku nową wersję Rainbow z mało znanych muzyków. Stranger in Us All pierwotnie miał być jego solowym albumem, ale z powodu nacisków ze strony BMG, został on wydany jako Ritchie Blackmore's Rainbow, dzięki czemu był pierwszym studyjnym wydawnictwem zespołu od dwunastu lat[1]. Ponieważ Blackmore zdecydował się realizować inne style muzyczne (tworząc Blackmore's Night ze swoją towarzyszką Candice Night), było to jego ostatnie nagranie jako artysta rockowy przez dwie dekady, dopóki nie złożył reinkarnacji Rainbow w 2016 roku i wydał serię nowych singli. Album wziął swoją nazwę od wersu w utworze "Black Masquerade".

Wydany w post-grunge'owej połowie lat dziewięćdziesiątych, Stranger in Us All odniósł skromny sukces, szczególnie w Europie. Został jednak całkowicie niezauważony na Wyspach oraz w Stanach Zjednoczonych, na których to rynkach nie zanotował w ogóle obecności na tamtejszych listach przebojów, odpowiednio UK Albums Chart oraz Billboard 200. W Japonii album otrzymał jednak status złotej płyty za sprzedaż 100.000 egzemplarzy.

Wykonania na żywo

Większa część albumu pojawiała się w setach koncertowych z tego okresu. Perkusista John O'Reilly został zastąpiony na trasie przez powracającego do zespołu Chucka Burgi. John Miceli dołączył do zespołu na występy w USA, od lutego do maja 1997 roku, oraz na jeden występ w Danii. Występ na żywo nagrany w Philipshalle Düsseldorf dla niemieckiego programu telewizyjnego Rockpalast 9 października 1995 roku został wydany na DVD Black Masquerade w 2013 roku.

Kilka utworów z albumu zostało zagranych na żywo przez zespół Over the Rainbow w 2008 i 2009 roku, ponieważ w składzie znaleźli się Greg Smith i Paul Morris, którzy grali w Rainbow w 1995 roku.

Piosenki te były również okazjonalnie wykonywane przez Doogie White'a, np. w 2004 roku jako projekt o nazwie White Noise, a w 2010 roku prezentacje z zespołem Rata Blanca. W 2004 roku ukazało się oficjalne nagranie DVD zatytułowane White Noise In the Hall of the Mountain King, na którym wystąpił White wraz z zespołem Mostly Autumn. Utwór "Ariel" został wykonany na żywo przez Blackmore's Night podczas trasy koncertowej Paris Moon w 2007 roku.

Adnotacje

  1. Adams, Bret: "Stranger in Us All - Rainbow | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Zobacz również

Rainbow - Difficult To Cure
Difficult To Cure
Album, 1981
  1 w magazynie  Zobacz
Rainbow - Rainbow Rising
Rainbow Rising
Album, 1976
  1 za 25.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Ritchie Blackmore's Rainbow - Stranger In Us All1995
CD, Japonia
RCA
BVCP-862

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Japonia100,000  Złota płyta